Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2020, 09:44

autor: Aquma

Dwie rzeczywistości w The Medium - oto jak działa mechanika

Krakowskie studio Bloober Team przedstawiło zasady działania mechaniki przenikania się dwóch rzeczywistości w horrorze The Medium.

W SKRÓCIE:

  1. deweloperzy odpowiedzialni za The Medium zaprezentowali zasady działania mechaniki umożliwiającej głównej bohaterce równoczesne przebywanie w dwóch światach;
  2. protagonistka będzie dzięki temu mogła rozwiązywać zagadki i odnajdywać ukryte rzeczy.

W opublikowanym niedawno filmie deweloper Michał Napora z krakowskiego studia Bloober Team – odpowiedzialnego za nadchodzący horror The Medium – przybliżył działanie jednej z kluczowych mechanik wspomnianej produkcji. Mowa o możliwości równoczesnego poruszania się w dwóch rzeczywistościach – świecie rzeczywistym oraz duchowym.

Główna bohaterka The Medium – Marianne – posiada nadnaturalną umiejętność, dzięki której funkcjonuje w dwóch rzeczywistościach. Przez dwie trzecie gry będziemy poruszali się albo po jednym, albo po drugim świecie, ale w pewnych momentach protagonistka doświadczy ich równocześnie. W takich chwilach zobaczymy ekran podzielony na dwie części, trochę tak, jak w przypadku lokalnego trybu kooperacyjnego (choć w zależności od tego, co dzieje się w grze, któryś ze światów może dominować nad drugim, zajmując wówczas więcej miejsca).

Ruchy kontrolera będą odnotowywane w obydwu scenach, choć niektóre rzeczy będziemy mogli zrobić tylko w określonej rzeczywistości. Warto jednak odnotować, że światy będą wpływały na siebie nawzajem – działania podjęte w jednym z nich mogą otworzyć przed graczem nowe możliwości w trakcie eksplorowania drugiego.

Przypominamy, że The Medium zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X / S. Gra zadebiutuje 10 grudnia tego roku.

  1. The Medium – strona oficjalna
  2. Bloober Team – strona oficjalna
Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
The Medium

The Medium