Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2014, 11:59

Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler! - sukces Kickstartera nowej przygodówki autorów A Vampyre Story

Sukcesem zakończył się Kickstarter humorystycznej przygodówki Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler!, w której pokierujemy nieokrzesanym piratem próbującym przejść na stronę dobra. W projekt zaangażowani są autorzy cyklu A Vampyre Story i weterani studia LucasArts.

Ostatnio wiele się mówiło o spadku popularności Kickstartera, ale wcale nie przeszkadza to mniejszym projektom w odnoszeniu sukcesów na tym serwisie. Najnowszym tego przykładem jest zakończona właśnie zbiórka na grę Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler!. Podczas trwającej miesiąc akcji twórcom tej humorystycznej przygodówki udało się zgromadzić 41295 dolarów, czyli trochę więcej niż wynosiła kwota minimalna ustalona na poziomie 40 tys. Tytuł zmierza na pecety (wspierane będą systemy Windows, OSX i Linux) oraz konsolę OUYA, a premiera zaplanowana została na październik przyszłego roku. Produkcja powstaje w studiu Venture Moon, założonym przez byłych pracowników zespołu Autumn Moon, którzy stanowili trzon ekipy odpowiedzialnej za serię A Vampyre Story. Pod nowym szyldem dołączyło do nich kilku weteranów firmy LucasArts.

Tytułowy Duke Grabowski to najwyższy i najbardziej nieokrzesany pirat terroryzujący morze otaczające archipelag Azurbbean. Ma on już po dziurki w nosie życia korsarza i postanawia przeobrazić się w służącego dobru szlachetnego oraz kulturalnego zawadiakę. Oczywiście, nie ma zielonego pojęcia jak tego dokonać, gdyż do tej pory wszystkie problemy rozwiązywał pięściami. Co gorsza, jego koledzy ze statku nie zamierzają mu tego ułatwiać, więc zanim zostanie ich kapitanem będzie musiał przejść specjalny test, który udowodni jego męstwo. Wyzwanie to wymaga, aby Duke rozkochał w sobie trzy kobiety. Niestety, po dotarciu na ląd, bohater szybko przekona się, że rzeczywiste kobiety mocno odbiegają od obrazu, jaki ukształtował sobie w głowie na podstawie seksistowskich opowieści swoich kompanów.

Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler! zapowiadany jest jako tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click. Zabawa polegać więc będzie głównie na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Grafika stanowić ma połączenie wykonanych w kreskówkowej stylistyce trójwymiarowych postaci z pełnymi detali i animowanych elementów tłami 2D.

Cel minimalny Kickstartera może wydawać się niski, ale autorzy wykonali już sporą część prac i przede wszystkim nie porywają sie z motyką na słońce. Cała gra ma być stosunkowo krótka i jej przejście zajmie do czterech godzin. Jeśli projekt okaże się sukcesem, to twórcy w przyszłości opracują kolejne, już bardziej rozbudowane, przygody Duke’a Grabowskiego.

  1. Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler! – strona Kickstartera
  2. Duke Grabowski, Mighty Swashbuckler! – oficjalna strona gry