Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 kwietnia 2018, 14:50

autor: Jiker

Drugi rozdział filmu It z Jessicą Chastain w obsadzie

Prace nad drugim rozdziałem filmu To postępują - do obsady dołączyła Jessica Chastain, prowadzone są rozmowy z Jamesem McAvoyem i Billem Haderem, a scenarzysta Gary Dauberman szlifuje fabułę. Ekipa twórców przymierza się do rozpoczęcia zdjęć.

Nastąpił wysyp informacji na temat drugiej części filmu It – najbardziej dochodowej ekranizacji książek mistrza grozy, Stephena Kinga, w historii. Wynika z nich, że prace nad It: Chapter 2 idą zgodnie z planem: Gary Dauberman kładzie ostatnie szlify na scenariuszu, kompletowana jest obsada aktorska, a ekipa przygotowuje się do zdjęć, które zaplanowano na lipiec.

It przyniosło 700 mln dolarów i przypadło do gustu wielu widzom. - Drugi rozdział filmu It z Jessicą Chastain w obsadzie - wiadomość - 2018-04-13
It przyniosło 700 mln dolarów i przypadło do gustu wielu widzom.

W mailu wysłanym redakcji serwisu IndieWire, producent Roy Lee oznajmił również, że aktualnie twórcy – w tym reżyser Andrés Muschietti – odwiedzają lokacje w okolicach Toronto, w których ma być kręcony drugi rozdział. W tamtych rejonach realizowano również zdjęcia do części pierwszej, więc decyzja o powrocie do tych miejsc nie jest żadnym zaskoczeniem.

Drugi rozdział filmu It z Jessicą Chastain w obsadzie - ilustracja #2

It w liczbach:

  1. Rotten Tomatoes: 85% pozytywnych recenzji (średnia ocen: 7,2/10) / Metacritic: 69 punktów;
  2. Box Office: 700 mln dolarów przychodu – najbardziej dochodowy horror z oznaczeniem R / film grozy w historii.

W miedzyczasie kompletowana jest obsada filmu. Wiadomo już oficjalnie, że w gronie dorosłych członków Klubu Frajerów znajdzie się Jessica Chastain (znana z Gry o wszystko, Marsjanina, Samej przeciw wszystkim), która zagra starszą wersję Bev Marsh (w części pierwszej sportretowanej przez Sophię Lillis). Poza tym trwają rozmowy z Jamesem McAvoyem (Split, cykl X-Men) i Billem Haderem (Saturday Night Live), którzy mieliby się wcielić w Billa Denbrougha (wcześniej Jaeden Lieberher) oraz Richiego Toziera (Finn Wolfhard).

Drugi rozdział It trafi do kin 6 września 2019 roku, czyli dwa lata po debiucie jedynki. Reżyserem filmu jest Andrés Muschietti, a w Pennywise’a ponownie wcieli się Bill Skarsgard. Akcja umiejscowiona zostanie 27 lat po pierwszym starciu Klubu Frajerów z Tańczącym Klownem. Kolejne pojawienie się antagonisty w Derry zmusi dorosłych już bohaterów do stawienia czoła największemu koszmarowi z dzieciństwa. Młode gwiazdy It wystąpią w tzw. flashbackach, mających na celu wyjaśnienie zawiłości fabularnych.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu It