Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 października 2014, 06:10

autor: Adrian Werner

Dragon Quest II – klasyczne jRPG doczekało się konwersji na iOS i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Dragon Quest II, czyli konwersja klasycznego japońskiego RPG-a firmy Enix.

Firma Square Enix kontynuuje przenoszenie gier z serii Dragon Quest na urządzenia mobilne. Otrzymaliśmy już konwersje „ósemki” oraz premierowej odsłony cyklu, a teraz przyszła kolej na Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line.

Produkcja dostępna jest w cenie 15 złotych i należy do kategorii premium, co oznacza, że za tę sumę otrzymacie pełną grę, pozbawioną jakichkolwiek mikropłatności.

Akcja Dragon Quest II rozpoczyna się sto lat po wydarzeniach z pierwszej częsci. Potomkowie Bohatera Alegardu utworzyli trzy potężne królestwa i przed kolejne pokolenia cieszyli się pokojem i dobrobytem. Ta sielanka dobiega jednak końca, gdy upadły kapłan Hargon otwiera portal między światem śmiertelników a wymiarem demonów, który pozwala hordom zła na rozpoczęcie inwazji. Gracze wcielają się w młodego księcia imieniem Midenhall, mającego w sobie krew legendarnego wojownika Erdricka. Będzie on musiał odnaleźć dwóch innych spadkobierców heroicznych linii krwi, gdyż tylko ich połączone moce zdołają powstrzymać Hargona.

Gra była jednym z pierwszych japońskich RPG-ów z prawdziwie otwartym światem, pozwalającym na dużą swobodę w wyborze misji. Dzisiaj coś takiego jest już standardem, ale rozmiary krainy i ilość zadań wciąż robią spore wrażenie. Eksplorację ułatwia wyposażenie gracza w łódź, która pozwala na szybkie podróże na długie dystanse. Dragon Quest II wprowadza wiele ulepszeń w porównaniu z pierwszą częścią. Możemy kontrolować więcej niż jednego bohatera, a turowe bitwy toczone są z dużymi grupami wrogów, zamiast tylko z jednym. Ponadto znacząco rozszerzono listę dostępnych przedmiotów i zaklęć oraz zwiększono opcje rozwoju bohaterów.

W porównaniu z 8-bitowym pierwowzorem mobilna wersja gry oferuje znacznie ulepszoną grafikę oraz interfejs. Ponadto produkcja została przeorientowana na tryb pionowy, dzięki czemu całość można wygodnie kontrolować tylko jedną ręką.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line