Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 czerwca 2022, 19:42

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Powstaje nowy Dragon Ball; twórca zdradza szczegóły

Twórca epickiej serii komiksów z uniwersum Dragon Ball ujawnił, że trwają prace nad nowym projektem o przygodach Saiyan.

Źródło: YouTube/ Crunchyroll Dubs.

Mimo że od japońskiej premiery widowiska Dragon Ball Super: Super Hero minęły niespełna dwa tygodnie, a w zachodnich kinach dzieło zadebiutuje dopiero w sierpniu, to twórcy popularnego cyklu już mają dla fanów fantastyczne wiadomości.

Jak podaje portal Comicbook, jedna z głównych osób odpowiedzialnych za Dragon Ball, w wywiadzie dla magazynu V Jump, potwierdziła, że nowy projekt spod szyldu Smoczych Kul jest w trakcie opracowywana.

Film Dragon Ball Super: Super Hero został stworzony z myślą o japońskiej widowni, ale ze świadomością, że obejrzy go cały świat. Dragon Ball to seria, z której Japonia jest bardzo dumna, więc czujemy ogromną odpowiedzialność pracując nad tym filmem. Jego premiera w Ameryce odbędzie się już latem. Co potem? Skoro pytacie... nowy projekt z tego uniwersum już powstaje! Film Super Hero był tworzony przez pięć lat, więc to normalne, że już teraz pracujemy nad czymś nowym! Toriyama-sensei nadzoruje cały projekt, rzuca pomysły i tworzy szkice koncepcyjne. Staramy się, żeby pokazać światu na co nas stać – oświadczył Akio Iyoku.

Mimo że żadne dodatkowe szczegóły nie zostały jeszcze wyjawione, to informacja o tajemniczym projekcie wystarczyła, by pobudzić wyobraźnie rozemocjonowanych fanów serii. Wielbiciele Goku i jego przyjaciół liczą, że rozrastająca się wciąż manga Dragon Ball Super otrzyma w końcu dalszą ekranizacje, ponieważ ukazujący się od 2015 roku nowy cykl przygód Saiyan jest sporym źródłem do ewentualnych produkcji.

Póki co fani muszą uzbroić się w mnóstwo cierpliwości ze względu na to, iż najnowsza kinowa produkcja Dragon Ball Super: Super Hero czeka jeszcze na wydanie poza granicami Japonii. Tym razem centralną postacią nadchodzącego filmu nie będzie Goku, a jego syn, Gohan i towarzyszący mu mentor Piccolo. Bohaterowie staną do walki z powracającą Armią Czerwonej Wstęgi. Zakończenie filmu będzie miało prawdopodobnie duże znaczenie dla nowego projektu Dragon Ball, mimo że jego forma owiana jest tajemnicą.

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli materiałów z Dragon Ball Super: Super Hero, poniżej udostępniamy zwiastun najnowszej ekranizacji przygód Saiyan.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.