Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2017, 10:39

autor: Adrian Werner

Domina - gra o zarządzaniu szkołą gladiatorów zadebiutuje 4 kwietnia

Studio DolphinBarn ogłosiło, że 4 kwietnia do sprzedaży trafi gra Domina, czyli pecetowa strategia traktująca o prowadzeniu szkoły gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Lubimy, gdy deweloperzy strategii ekonomicznych wybierają rzadko widywane w tym gatunku tematyki. Do takich produkcji bez wątpienia należy gra Domina, która pozwoli na wcielenie się we właściciela rzymskiej szkoły gladiatorów. Autorzy projektu, czyli ludzie ze studia DolphinBarn, właśnie poinformowali, że produkcja trafi do sprzedaży 4 kwietnia tego roku. W planach jest wyłącznie wersja na pecety.

.

DOMINA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DolphinBarn
  2. Wydawca: DolphinBarn
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 4 kwietnia 2017 r.

W Domina gracze będą musieli kupować gladiatorów, przygotowywać im plany treningowe, a na końcu wystawiać wychowanków do bitew na arenach. Gra zaoferuje wiele różnych typów uzbrojenia, pancerzy i stylów walki, pozwalając nam na tworzenie wojowników wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach, choć nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby mieć wśród swoich podwładnych także bardziej uniwersalne postacie.

Jak na strategię ekonomiczną przystało, ostatecznie wszystko będzie obracało się wokół pieniędzy. Gracz zmuszony zostanie do znalezienia odpowiedniej równowagi między przychodami oraz inwestycjami. Nie zabraknie możliwości szybkiego zarobku dużych sum, ale te okazje obarczone często będą sporym ryzykiem.

Domina zaoferuje wiele typów aren, z odmiennymi scenariuszami potyczek. Niektóre z nich skoncentrują się na sprawiedliwych pojedynkach gladiatorów, podczas gdy inne zaprojektowane będą tak, aby jak najbardziej utrudnić przeżycie naszym wojownikom.

Do tego kluczową rolę odegra aspekt polityczny. Rzym pełen będzie wpływowych ludzi i aby przetrwać w biznesie, konieczne ma być zyskiwanie ich sympatii, co zapewni nam dostęp do lepszych nagród, otworzy przed nami nowe okazje do zarobku oraz ochroni przed byciem zmuszonym do walk na arenach, gdzie zwycięstwo jest praktycznie niemożliwe.

Wszystko to ukazane zostanie w atrakcyjnej pixelartowej grafice, której towarzyszyć będzie wyśmienita ścieżka dźwiękowa skomponowana przez bignica. Cały soundtrack można już odsłuchać za darmo w serwisie Bandcamp

  1. Oficjalna strona gry