Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2023, 18:12

Do Xbox Game Passa trafi wkrótce intrygujący horror Bethesdy z 2022 roku

Ghostwire: Tokyo, czyli nietypowy horror z 2022 roku, zmierza do usług PC i Xbox Game Pass. Tytuł trafi do abonamentu w przyszłym miesiącu, a przy okazji dostanie sporo zawartości w aktualizacji.

Źródło fot. Tango Gameworks
i

Wydane w ubiegłym roku Ghostwire: Tokyo dostało datę premiery wersji na konsole Xbox Series X/S. Ta nietypowa gra akcji FPP w konwencji horroru od studia Tango Gameworks trafi na ten sprzęt 12 kwietnia. Tego samego dnia tytuł zawita również do usług PC i Xbox Game Pass.

Taka decyzja nie jest szczególnie zaskakująca, skoro wydawcą gry jest należąca obecnie do Microsoftu firma Bethesda Softworks. Wszystkie inne produkcje od tej firmy znajdują się już w katalogu Game Passa. Pojawienie się w nim Ghostwire: Tokyo było więc kwestią czasu. Oczywiście w tym przypadku trzeba było jednak wziąć pod uwagę umowę na roczną konsolową ekskluzywność na PS5.

Ghostwire: Tokyo zmierza również do usługi PS Plus Extra i Premium. Do tego abonamentu gra zawita 21 marca tego roku.

Jednocześnie deweloperzy zdradzili szczegóły dużej aktualizacji Spider’s Thread, która również zawita do gry 12 kwietnia. Wprowadzi ona istotne zmiany, które w zauważalnym stopniu rozbudują rozgrywkę. Na liście nowości znajdziemy między innymi:

  1. Nowe misje i lokacje na mapie Tokio, które można odwiedzić podczas przechodzenia wątku głównego;
  2. dodatkowe umiejętności bojowe do wykorzystania w walce. Wśród nich znajdą się między innymi kontratak oraz szybki unik;
  3. tryb rozgrywki The Spider’s Thread, niezależny od głównego wątku. W jego ramach przyjdzie nam ukończyć podzieloną na 30 etapów serię wyzwań.
  4. rozbudowane przerywniki filmowe.
  5. ustawienie Reduced Horror Effects, przeznaczone dla bardziej strachliwych osób. Dzięki niemu część elementów grozy zostanie zastąpiona przez urocze efekty wizualne.

Deweloperzy zapowiedzieli, że aktualizacja skrywać będzie również wiele innych nowości. Na ten moment pozostają one jednak tajemnicą.

  1. Ghostwire: Tokyo – poradnik do gry
  2. Recenzja Ghostwire: Tokyo – ani hit, ani kit

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej