Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2023, 21:10

autor: Kamil Kleszyk

Diablo 4 już można testować - wszystko, co powinniście wiedzieć o becie [Aktualizacja]

Na niecały miesiąc przed premierą Diablo 4 Blizzard Entertainment przygotował dla fanów drugą turę otwartych beta-testów gry. Zebraliśmy zatem wszystkie najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Aktualizacja: Otwarta beta Diablo IV ruszyła – przynajmniej oficjalnie. Zupełnie inną sprawą jest, czy w praktyce rzeczywiście da się wejść na mocno obciążone serwery i dołączyć do rozgrywki…

Już dzisiaj wystartuje ostatnia beta Diablo IV przed czerwcową premierą tytułu. Oznacza to, że wszyscy gracze (a zwłaszcza ci wahający się nad zakupem gry) będą mieli szansę na sprawdzenie, jakie zmiany w swojej flagowej produkcji poczynił Blizzard od czasu marcowych testów.

Dlatego jeśli jesteście w gronie zainteresowanych udziałem w becie „czwórki”, powinniście się zapoznać z kluczowymi informacjami na temat wydarzenia.

Beta Diablo 4 – podstawowe informacje

  • Start: 12 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego
  • Zakończenie: 14 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego

W becie Diablo IV będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. W trakcie weekendu produkcję uruchomimy na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Beta Diablo 4 – pre-load

Pre-load Diablo IV jest już dostępny, dlatego jeśli nie chcecie stracić ani minuty z ograniczonych czasowo testów, pliki gry warto pobrać zawczasu. Możecie to zrobić za pomocą platform PlayStation Store i Xbox Store oraz Battle.net. W przypadku tej ostatniej opcji osoby, które nie posiadają tam jeszcze konta, muszą ściągnąć aplikację Battle.net, zarejestrować się i, wybierając ikonkę Diablo IV, w zakładce „Wersja gry” znaleźć „Diablo IV – Testy na serwerze”.

Konsolowi gracze muszą się liczyć z pobieraniem plików o wadze około 70 GB, a w przypadku pecetowców będzie to blisko 85 GB.

Warto dodać, że jeśli nadal macie zainstalowane Diablo IV z poprzednich testów, nie musicie pobierać go ponownie. Wystarczy, że wgracie wymaganą aktualizację.

Beta Diablo 4 – zawartość gry

Ostatnia beta Diablo IV nie wprowadzi żadnej nowej zawartości względem poprzednich testów. Otrzymamy dostęp do wszystkich klas postaci, którymi osiągniemy maksymalnie 20. poziom, i będziemy mogli ponownie zanurzyć się w prologu oraz I akcie.

W trakcie bety będzie można raz jeszcze zawalczyć z tzw. World Bossem – Aszawą. Pierwsza taka szansa nadarzy się 13 maja o godzinie 18:00, a kolejne pojawiać się będą co trzy godziny.

Za wzięcie udziału w testach, podobnie jak poprzednio, przewidziane są nagrody (szczegóły znajdziecie pod tym linkiem):

  • Tytuł Pierwsza Ofiara: do zdobycia za dotarcie do Kiowosadu jedną postacią.
  • Tytuł Wczesny Odkrywca: do zdobycia za awansowanie na 20 poziom jedną postacią.
  • Przedmiot ozdobny Wilcze Nosidło Bety: do zdobycia za awansowanie na 20 poziom jedną postacią.
  • Trofeum wierzchowca Lament Aszawy: za pokonanie Aszawy jedną postacią na 20 poziomie.

Warto podkreślić, że po zakończeniu bety nasze postępy zostaną usunięte, nawet jeśli zdecydujemy się na zakup pełnej wersji gry na jej premierę.

Diablo 4 już można testować - wszystko, co powinniście wiedzieć o becie [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Activision Blizzard

Na koniec przypomnijmy, że Diablo IV ukaże się 6 czerwca. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej