Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2022, 20:00

Tegoroczne Destroy All Humans! Clone Carnage od dziś jest darmową grą

Wydane w maju Destroy All Humans!: Clone Carnage zmieniło model dystrybucji. Od teraz tytuł dostępny jest za darmo na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło fot. THQ Nordic
i

W maju tego roku na rynek trafiło Clone Carnage, czyli samodzielne rozszerzenie do remake’u Destroy All Humans!, które stanowi swoistą przystawkę wobec wydanej w sierpniu „dwójki”. Początkowo była to płatna pozycja. THQ Nordic zdecydowało się jednak zmienić model dystrybucji i od dziś tytuł ten pobierzemy za darmo na PC (via Steam, GOG.com) oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Na PlayStation 4 i PS5 trzeba zapłacić 1,15 zł.

Destroy All Humans!: Clone Carnage to nastawiona na rozgrywkę wieloosobową produkcja, w której wcielamy się w kosmitów dokonujących najazdu na Ziemię. Fabuła w grze nie ma jednak zbyt dużego znaczenia i jest jedynie tłem dla akcji. Zabawa opiera się natomiast na swobodnej destrukcji wszystkiego, co się nawinie – od ludzi po innych przybyszów z kosmosu. Do tego celu wykorzystujemy moce psioniczne oraz szereg futurystycznych broni. Rozwałka toczy się na sześciu mapach.

Patrząc na statystyki w serwisie SteamDB, można śmiało stwierdzić, że kondycja tytułu jest tragiczna. W szczytowym momencie w Destroy All Humans!: Clone Carnage grało 19 osób. „Rekord” ten padł chwilę temu, jednak na razie nie widać, by zmiana modelu dystrybucji przyniosła jakiś efekt. Możliwe jednak, że to się wkrótce zmieni.

Tegoroczne Destroy All Humans! Clone Carnage od dziś jest darmową grą - ilustracja #1
Źródło: https://steamdb.info/app/1872550/graphs/

Nie zachwycają również recenzje tytułu na Steamie. W chwili pisania tej wiadomości zaledwie 33% ocen było pozytywnych (20 z 60).

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej