Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2020, 13:02

autor: Adrian Werner

Demo Party Animals nowym objawieniem Steam

Przebojem Festiwalu Gier Steam okazało się demo gry Party Animals, które niespodziewanie wbiło się do dziesiątki najpopularniejszych produkcji serwisu.

Dzisiaj dobiegnie końca jesienna edycja Festiwalu Gier Steam. W jej ramach udostępniono dema kilkuset nadchodzących produkcji. Spośród nich największym zaskoczeniem stało się Party Animals, które niespodziewanie eksplodowało pod względem popularności. Tytuł stanowi sieciową zręcznościówkę z elementami bijatyki, w której na małych arenach walczą ze sobą różnorodne pluszaki.

Według szacunków serwisu Steam Charts wczoraj wieczorem, w najgorętszym momencie dnia, w demo Party Animals bawiło się 135 tys. osób. Wersji demonstracyjnej pomaga oczywiście fakt, że jest darmowa, ale ten wynik jest wyższy niż np. rekord aktywności przebojowego Path of Exile, które korzysta z modelu free-to-play.

W chwili pisania tej wiadomości demo Party Animals jest siódmą najpopularniejszą produkcją na Steamie, wyprzedzając takie tuzy jak Warframe, Monster Hunter: World, Rust czy Destiny 2.

Jak zwykle w takich przypadkach bywa, kluczową rolę w nagłej eksplozji zainteresowania grą odegrał serwis Twitch. Rozgrywki w Party Animals transmitowali tak popularni streamerzy, jak Lirik czy xQc, co jak widać skutecznie zachęciło wielu graczy do wypróbowania dema.

Jeśli chcecie sprawdzić grę, to musicie się pospieszyć. Wersja demonstracyjna ma przestać działać dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wszystko wskazuje na to, że po upływie tego terminu zabawa nie będzie już możliwa, nawet jeśli pobraliście demo wcześniej. Gracze na forum Steam proszą o wydłużenie okresu demonstracyjnego, ale nie wiadomo, czy autorzy posłuchają tych głosów. Miałoby to jednak sens, biorąc pod uwagę nagłą popularność projektu.

Party Animals zmierza na pecety, konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera ma nastąpić pod koniec roku.

Ciekawi nas, czy po debiucie rynkowym gry będzie ona uzyskiwała równie dobre wyniki. Teraz jest na fali, ale gdy demo przestanie być dostępne o tytule może zapomnieć wielu graczy.

  1. Demo Party Animals na Steamie
  2. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Party Animals

Party Animals