Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 13:33

autor: Iltutmiś

Death’s Door zbiera świetne oceny; gra o małym kruku zdobywa serca graczy

Od premiery gra Death’s Door zbiera bardzo dobre opinie. Produkcja studia Acid Nerve spodoba się każdemu fanowi izometrycznych gier akcji z elementami RPG. Urocza oprawa graficzna zachęca do zapoznania się z tym tytułem.

W SKRÓCIE:
  • Wydana 20 lipca gra Death’s Door zbiera oceny w granicach 8-9/10.
  • Krytycy oraz gracze podzielają opinie na temat oryginalnej oprawy graficznej, wygodnego systemu walki i atrakcyjnego poziomu trudności.
  • Gra dostępna jest na PC, Xboksie One i Xboksie Series X/S.

Wydana wczoraj przez Devolver Digital produkcja studia Acid Nerve (twórców Titan Souls) to izometryczna gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w kruka zajmującego się odnajdywaniem dusz zmarłych w świecie za tajemniczymi Wrotami. Codzienność małego kruczego bohatera zostaje zaburzona działaniami złodzieja, który pewnego dnia kradnie jedną z dusz. Przygoda, która na nas czeka, okraszona jest dużą ilością czarnego humoru, a postaci, jakie spotkamy po drodze, mogą na długo zapaść w pamięć.

Death’s Door zbiera świetne oceny; gra o małym kruku zdobywa serca graczy - ilustracja #1

Death’s Door mocno przypomina gry studia Supergiant Games. Eksplorując poziomy spotkamy wielu przeciwników, z którymi dane nam będzie walczyć głównie za pomocą krótkiego miecza oraz magicznych ataków dystansowych. Bohater będzie miał możliwość unikania ataków za pomocą znanych z podobnych gier przewrotów. Przyjdzie nam walczyć z potworami przypominającymi przerośnięte żaby, upiorami czy mechanicznymi zamkami strzelającymi laserami. W lokacjach, przez które będziemy podróżować, spotkamy również bossów o unikalnych zachowaniach i atakach.

Death’s Door zbiera świetne oceny; gra o małym kruku zdobywa serca graczy - ilustracja #2

Gra zbiera wysokie oceny. Na Metacritic punktacja waha się między 87/100 a 92/100, a na OpenCritic średnia kilkudziesięciu recenzji wynosi 89/100 punktów. Gracze i recenzenci jak na razie wypowiadają się bardzo dobrze o Death’s Door. Poniżej możecie zapoznać się z wybranymi opiniami krytyków:

Game Informer - Marcus Stewart - 9 / 10

Death's Door przedstawia fascynujący świat, który aż prosi się o odkrycie każdego sekretu, a także zawiera satysfakcjonującą walkę i intrygującą fabułę.

GameSpot - Alessandro Barbosa - 8 / 10

Ścisła, wymagająca walka i przepiękny świat do zbadania sprawiają, że makabryczne zbieranie dusz jest w Death's Door rozkoszą.

Hardcore Gamer - Kyle LeClair - 4.5 / 5

Death's Door to klejnot wśród gier typu soulslike, z niezłym i solidnym poziomem wyzwań oraz światem wypełnionym sympatycznymi postaciami i mnóstwem sekretów do odkrycia.

Worth Playing - Andreas Salmen - 8.2 / 10

Ogólnie rzecz biorąc, Death's Door to sukces. To krótka, ale zabawna i wypełniona walką przygodówka akcji w stylu Zeldy, którą ogranicza jedynie rozmiar. Może nie ma najbardziej oryginalnych zagadek czy lochów, ale jest tu wystarczająco dużo włożonego w produkcję serca i umiejętności, by zrekompensować kilka drobnych błędów.

Gra Death’s Door dostępna jest od 20 lipca 2021 roku na PC, Xbosie One i Xboksie Series X/S.