filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2024, 08:22

autor: Pamela Jakiel

Deadpool 3 ma pierwszy zwiastun. Wolverine wkracza do akcji, a Ryan Reynolds jest „Jezusem Marvela”

Marvel zaprezentował pierwszy zwiastun Deadpoola 3. Trailer zdradza tytuł widowiska, w którym Pyskaty Najemnik wkracza do multiwersum i MCU.

Źródło fot. Deadpool 3, Shawn Levy, Marvel, 2024
i

Deadpool 3 to najbardziej oczekiwana produkcja Marvela 2024 roku. Widowisko, w którym Ryan Reynolds powróci do roli Wade’a Wilsona, właśnie doczekało się pierwszego zwiastuna. Opublikowany materiał, oprócz tego, że zapowiada sporo akcji, ujawnia także tytuł „trójki”. Film wejdzie na ekrany kin pod nazwą Deadpool & Wolverine i, sądząc po udostępnionej zapowiedzi, może zaserwować widzom to, czego nie zdołała zapewnić im w ostatnim czasie żadna produkcja Marvela – jakość i świetną rozrywkę.

Z zaprezentowanego podczas Super Bowl 2024 zwiastuna dowiadujemy się, że Deadpool & Wolverine będzie produkcją powiązaną z MCU, a to za sprawą obecności w fabule Urzędu Wariancji Czasu (TVA), świetnie znanego chociażby widzom serialu Loki. Wygląda na to, że Wade Wilson odegra ważną rolę w multiwersum. Jak widzimy na pierwszym zwiastunie, sam nazywa się Jezusem Marvela. Czy Deadpool 3 okaże się dla studia wybawieniem, jakiego potrzebuje po serii porażek?

Jak już wiemy, w Deadpool & Wolverine zobaczymy także drugiego tytułowego bohatera. Grany przez Hugh Jackmana Logan zaznacza swoją obecność w ostatnich sekundach trailera, który zapowiada epickie walki, nowe postaci, przełamywanie czwartej ściany i ceniony przez widzów humor. Zobaczcie sami.

Deadpool 3 ma być jedynym widowiskiem kinowym, które Marvel zaprezentuje w 2024 roku. Produkcja należy do piątej fazy MCU. Przypomnijmy, że film ma kategorię R, co oznacza, że możemy spodziewać się dzieła odmiennego od na ogół przyjaznych rodzinie tytułów Marvela.

Reżyserem widowiska jest Shawn Levy, który wraz z Ryanem Reynoldsem, Rhettem Reese’em, Paulem Wernickiem oraz Zebem Wellsem napisał scenariusz. Do obsady należą także Morena Baccarin, Brianna Hildebrand oraz Jennifer Garner.

Deadpool 3 zadebiutuje w kinach już tego lata, a dokładnie 26 lipca 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej