Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2020, 12:11

autor: Aquma

Dead Cells - płatne DLC The Bad Seed ukaże się w lutym

Deweloperzy ze studia Motion Twin - twórcy gry Dead Cells - poinformowali, że w lutym otrzyma ona pierwszy płatny dodatek pod tytułem The Bad Seed. Rozszerzenie wprowadzi nowe typy plansz, bronie, mechaniki i przeciwników - w tym olbrzymiego bossa.

Dead Cells otrzyma pierwszy płatny dodatek. - Dead Cells - płatne DLC The Bad Seed ukaże się w lutym - wiadomość - 2020-01-30
Dead Cells otrzyma pierwszy płatny dodatek.

Studio Motion Twin - autorzy udanego, dwuwymiarowego roguelike’a Dead Cells z 2017 roku - poinformowało, że 11 lutego ukaże się pierwsze płatne DLC do wspomnianej produkcji, które będzie nosiło tytuł The Bad Seed. Dodatek został wyceniony na 4,99 dolara (obecnie to trochę ponad 19 złotych) i trafi na komputery oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Poniżej znajdziecie zwiastun.

Twórcy mają nadzieję, że pieniądze zarobione dzięki DLC pozwolą im nadal wspierać grę darmowymi aktualizacjami, a także rozpocząć prace nad nowym projektem.

Już od roku wypuszczamy darmowe aktualizacje do gry Dead Cells, a ta płatna zawartość ma wspierać ten wysiłek, pomóc nam w dalszym rozwijaniu gry oraz dać nam pewność, że studio Motion Twin będzie miało wystarczająco dużo czasu, aby wydać swoją następną grę, z której będziemy dumni i w którą wy chętnie zagracie - czytamy na karcie dodatku na Steamie.

The Bad Seed wprowadzi do omawianej produkcji dwa nowe biomy przygotowane z myślą o początku gry (mowa o typach plansz) - Arboretum oraz Grzęzawisko (odpowiadają lokacjom Dziedziniec / Toksyczne Kanały oraz Wały Obronne / Ossuarium / Starożytne Kanały). W pierwszym wypadku będziemy mieli do czynienia z sielankową szklarnią, w której napotkamy nowy, pokojowo nastawiony klan grzybów. W drugim przyjdzie nam przedzierać się przez wyjątkowo niebezpieczne bagno, w którym napotkamy m.in. uzbrojonych w ostre kije mutantów, płetwonurków miotających strzałkami i pijawki. W samym sercu drugiego ze wspomnianych miejsc znajdziemy planszę zwaną Gniazdo, która będzie domem nowego bossa - Kleszczycy (ma odpowiadać poziomowi Konsjerża). Czego należy się po nim (a w zasadzie po niej) spodziewać? Twórcy sugerują, by zapoznać się z filmem Żołnierze kosmosu.

W cyklu filmowym Starship Troopers znajdziemy pełno pociesznych stworzeń.
W cyklu filmowym Starship Troopers znajdziemy pełno pociesznych stworzeń.

W grze pojawią się także nowe mechaniki i bronie. Twórcy poinformowali też, że 11 lutego (o godzinie 15:00) na forum Reddit odbędzie się sesja AMA (ang. ask me anything - zapytaj o cokolwiek), w czasie której będą odpowiadali na wszelkie pytania związane z dodatkiem The Bad Seed. Deweloperzy zapewniają też, że chcą być fair wobec graczy i zachęcają ich do bezpośredniego kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości w kwestii jakości czy ceny DLC lub... pomysłów dotyczących dalszego finansowania zespołu.

Jak zawsze chcemy postępować właściwie, dlatego jeśli nie podoba Wam się cena tego DLC, jakość aktualizacji albo jeśli macie jakieś sugestie lub pomysły dotyczące tego, jak w dalszym ciągu możecie wspierać finansowo zespół, oceńcie nas albo odezwijcie się do nas bezpośrednio poprzez Reddit lub Discorda - czytamy.

  1. Dead Cells - strona oficjalna
  2. Dead Cells - poradnik
  3. Dead Cells - Discord
  4. Dead Cells: The Bad Seed - Steam