Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 kwietnia 2021, 12:50

autor: Karol Laska

Gwiazda MCU i Armii umarłych Netflixa chce zagrać kultowego wroga Batmana

Dave Bautista, były wrestler i aktor znany chociażby ze Strażników Galaktyki, marzy o zagraniu jednego z groźniejszych antagonistów Batmana stąpających po Gotham City. Sęk w tym, że DC i Warner Bros. nikogo do takowej roli nie szukają.

Dave Bautista to dziś rozpoznawalny hollywoodzki aktor, który wybił się głównie na nietypowym połączeniu sportu walki z komercyjnym produktem rozrywkowym – wrestlingu. Był on zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zapaśników, choć w pewnym momencie postanowił postawić kolejny krok w swojej karierze i wypłynąć na szerokie wody. Najpierw zachwycił widzów jako Drax w Strażnikach Galaktyki, a teraz zagra główną rolę w Armii umarłych Zack Snydera. Artysta nie chce się jednak zatrzymywać, a jego marzeniem jest dołączenie do kinowego uniwersum DC i zagranie jednego z antagonistów Batmana, Bane’a. Bautista przyznał w wywiadzie udzielonym na kanale Justice Con:

Och, to byłby Bane, bezapelacyjnie. Nigdy nie robiłem z tego jakiejś większej tajemnicy. Tak bardzo chcę zagrać Bane’a, że poszedłem do Warner Bros., umówiłem się z nimi i DC i gdy tylko minąłem próg drzwi, powiedziałem: „Chcę zagrać Bane’a”. Nie żartuję. Oni zareagowali na moją propozycję w stylu: „Wow, nawet nie obsadzamy Bane’a”. Pomyślałem tylko: „Nie obchodzi mnie to, zagram go”.

Myślę, że ten entuzjazm aktora na pewno nie przejdzie bez zauważenia przez władze DC i Warner Bros., bo jesteśmy pewni, że wcześnie czy później Bane zawita do organizowanego przez nich kinowego uniwersum superbohaterskiego. Kto jak to, ale akurat Bautista pasowałby do tej roli – chociażby od strony fizycznej. Nie można też odmówić mu talentu aktorskiego, bo Dave potrafi przyciągnąć uwagę widzów (zarówno rozbawić, jak i przestraszyć).

Już wcześniej mogliśmy oglądać Bane na multipleksowych ekranach. Wystarczy, że cofniemy się w czasie do trylogii Mrocznego Rycerza w reżyserii Christophera Nolana. Wtedy to we wspomnianego antagonistę zjawiskowo wcielił się Tom Hardy – była to rola niepokojąca, a momentami nawet szalona. Liczymy na to, że Bautista ukaże nam kiedyś tegoż złoczyńcę z jeszcze innej strony.

  1. Zombie-Tygrys z Army of the Dead Snydera ma związek z innym hitem Netfliksa
  2. Strona internetowa Warner Bros.