Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2013, 14:31

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2)

W kolejnym odcinku naszego cyklu o grach darmowych znajdziecie m.in. produkcję traktująca o polowaniu na wampiry, przygodówkowy horror oraz skrzyżowanie platformówki i Tetrisa. Natomiast z kategorii Free-2-Play polecamy projekt reklamowany jako najtrudniejsze MMORPG w historii.

Witajcie w czwartym odcinku naszego odnowionego cyklu omawiającego najciekawsze pecetowe gry darmowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi towarzyszy również materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Spooky

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #2

Spooky to przygodówka, którą można w uproszczeniu opisać jako odwrotność konsolowego Ghost Trick. Tutaj również wcielamy się w ducha manipulującego przedmiotami, tyle, że naszym celem jest tym razem wywołanie zawału u biednego strażnika patrolującego nocą centrum handlowe. Każde ożywienie obiektu kosztuje określoną liczbę punktów ektoplazmy, a ich odnawianie zajmuje trochę czasu, więc trzeba sobie dobrze zaplanować ścieżkę strachu.

  1. Spooky - pobierz grę

Super Puzzle Platformer Plus

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #3

Super Puzzle Platformer Plus to produkcja będąca skrzyżowaniem Tetrisa i platformówki. Poruszamy się uzbrojonym w pistolet zwierzątkiem, które musi unikać spadających z góry bloków. Jednocześnie możemy w nie strzelać i tym samym niszczyć nie tylko cel, ale również dotykające go obiekty o tym samym kolorze. Zadaniem gracza jest utrzymanie się przy życiu i zdobycie jak najwyższego wyniku punktowego. Proste, ale wciąga aż miło.

  1. Super Puzzle Platformer Plus - zagraj

The Unseen Evil

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #4

W The Unseen Evil zadaniem gracza jest zabicie wampira. Szkopuł w tym, że znajduje się on w domu pełnym ludzi i nie da się go od nich odróżnić na pierwszy rzut oka. Dlatego musimy odkryć, kto jest potworem obserwując zachowania mieszkańców i podpatrzeć, kto unika czosnku oraz krzyży i podąża za zapachem krwi. Tyle, że ludzie również kręcą się po domu i o pomyłkę nie jest trudno. Konieczne jest zatem staranne odseparowanie podejrzanych. Jednocześnie nie wolno nam wzbudzić podejrzeń pozostałych mieszkańców. Świetny pomysł i równie dobre wykonanie czynią z The Unseen Evil doskonałą propozycję dla graczy szukających czegoś oryginalnego.

  1. The Unseen Evil – pobierz grę

Traumata

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #5

Miłośników horroru zainteresować powinna gra Traumata. Wcielamy się w niej w fotografa, który musi zrobić zdjęcia trzynastu pięter opuszczonego wieżowca. Oczywiście, szybko okazuje się, że budynek jest nawiedzony. W początkowych fazach gra jest czystą przygodówką i zabawa polega jedynie na spokojnej eksploracji oraz nieśpiesznym rozwiązywaniu zagadek. Od czwartego piętra sytuacja ulega jednak zmianie. Pojawiają się delikatne elementy survivalowe i zginąć jest bardzo łatwo, więc polecam częste zapisywanie stanu gry. Dodatkową atrakcją jest intrygująca fabuła pozwalająca poznać przeszłość bohatera.

  1. Traumata - zagraj

Darmowy klasyk: Marble Arena 2

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #6

W komentarzach do poprzednich odsłon naszego cyklu kilku czytelników dopominało się o uwzględnienie w przeglądach gry Marble Arena 2. Nie bez powodu, gdyż jest to prawdziwa perełka. Autorzy przygotowali prawie sto różnorodnych poziomów. Na każdym z nich naszym zadaniem jest przetoczenie kuli w jednym kawałku z punktu startowego do mety. Nie jest to proste, gdyż na mapach pełno jest pułapek i miejsc, z których można spaść w przepaść, a kula jest w dużym stopniu bezwładna. To jednak sprawia, że odniesienie sukcesu daje sporą satysfakcję, a cała gra niedorzecznie wręcz wciąga.

  1. Marble Arena 2 – pobierz grę

Free-2-Play

Wizardry Online

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Spooky, The Unseen Evil i Marble Arena 2) - ilustracja #7

Najnowszą produkcją z kategorii darmowej z mikropłatnościami jest gra Wizardry Online. Autorzy reklamują swoje dzieło jako najtrudniejsze MMORPG w historii. Nie znajdziemy tu żadnej automatycznej regeneracji zdrowia, ani przeciwników, których poziomy dopasowują się do naszego doświadczenia. Brak również bezpiecznych stref, czy jakichkolwiek ograniczeń walk między samymi graczami. Jest to propozycja dla osób szukających prawdziwych wyzwań i głębokiej mechaniki zabawy.

  1. Wizardry Online – strona oficjalna
TWOIM ZDANIEM

Która z darmówek jest najfajniejsza?

Wizardry Online
46,4%
Marble Arena 2
17,9%
The Unseen Evil
14,3%
Traumata
8,9%
Spooky
7,1%
Super Puzzle Platformer Plus
5,4%
Zobacz inne ankiety