Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 marca 2012, 17:26

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXVII - 18 marca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 12 do 18 marca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.


Poprzednie przeglądy:

GRUB

Sympatyczna gra logiczno-zręcznościowa. Na każdej z plansz naszym zadaniem jest zjeść pełzające po niej robaczki. Tym, co czyni całość ciekawą jest fakt, że możemy swobodnie przekręcać całą planszę w dowolną stronę. Jest to o tyle przydatne, że nasz bohater nie potrafi skakać.

BOTA

Intrygująca gra strategiczna inspirowana Defense of the Ancients. W przeciwieństwie do tego moda, tutaj nacisk położony jest jednak nie na kierowanie bohaterem, ale na dobieranie odpowiednich kombinacji spawnujących się creepów, tak aby mogły zniszczyć bazę wroga.

BIT OF WAR

Bit of War to demake gry God of War. Innymi słowy; autor odtworzył ten przebój w formie platformówki w stylu 8-bitowych konsol. Efekt jest doskonały. Bieganie złożonym z kilku pixeli Kratosem po dwuwymiarowych planszach i siekanie malutkich przeciwników daje niesamowitą frajdę.

HIGH VAULTAGE

Gra o dziecku trenującym skoki o tyczce. Brzmi zwyczajnie, ale tylko do momentu samego wyskoku. Wtedy bowiem dzieciak wylatuje kilkaset metrów górę i zaczyna wielokilometrowy lot po niebie w celu zbierania monet, znajdowania power-up’ów, rozwalania balonów, używania Bogu ducha winnych ptaków jako środków transportu i robienia innych szalonych rzeczy.

KITE

Ponura przygodówka, w której wcielamy się w kobietę będącą żoną alkoholika, który na dodatek jest damskim bokserem. Nasza bohaterka musi spróbować ochronić przed nim własne dziecko. Gra jest bardzo przygnębiająca, ale jednocześnie oferuje świetnie wykonane i wyjątkowo intrygujące przeżycia.

XONOTIC

Ukazała się też nowa wersja Xonotic. To darmowy FPS utrzymany w stylu Quake’a. Aktualizacja przynosi masę poprawek, lepszy kod sieciowy i zestaw dodatkowych map.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej