Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 października 2012, 12:25

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 14 października 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 8 do 14 października 2012 do roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Po ponad roku prowadzenia tego przeglądu lista poprzednich odcinków rozrosła się tak bardzo, że postanowiliśmy dla niej zrobić oddzielną wiadomość. Jeśli więc chcecie przeczytać starsze odsłony tej serii, to zachęcamy do odwiedzenia poniższego linka:

Insane Balancing On One Leg In Extremely High Places

Zaczynamy od Insane Balancing On One Leg In Extremely High Places. Za tym zwariowanym tytułem kryje się pomysłowa gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest balansowanie na jednej nodze na bardzo wysokich lokacjach, tak aby nie spaść w dół i jednocześnie unikać nadlatujących zagrożeń. Ciekawy pomysł w połączeniu ze świetnym wykonaniem dał w sumie unikalną grę, która zapewnia masę świeżej zabawy.

Catering to birds

Z kolei Catering to birds to nietypowy i dysponujący piękną grafiką interaktywny eksperyment narracyjny, w którym wcielamy się w mężczyznę mającego kompletnego hopla na punkcie ptaków. Jego obsesja jest tak duża, że postanawia samemu przeobrazić się w ptaka.

Major Hertz

Natomiast Major Hertz toto trzecioosobowa strzelanka symulująca bycie twardzielem z filmów akcji z lat 80-tych ubiegłego wieku. Innymi słowy, jesteśmy potężni i za nic mamy zasady grawitacji. Gra jest zaskakująco dobrze zrealizowana, oferując ładną trójwymiarową grafikę i świetny system sterowania, w ramach którego możemy korzystać z potężnego uzbrojenia oraz odrzutowych butów.

The Football Playbook

Fanów piłki nożnej zainteresować może The Football Playbook. To bardzo oryginalna gra logiczna, w której zadaniem gracza jest rozwiązywanie problemów taktycznych w trakcie meczu, w oparciu o tak kluczowe aspekty rozgrywki jak czas, ruch i pozycja zawodników. Daje to zupełnie unikalną produkcję, która nie tylko nie przypomina niczego innego dostępnego na rynku, ale zapewnia również masę zabawy i satysfakcji. 

Spell Storm

Spell Storm to z kolei udana zręcznościowa gra akcji osadzone w realiach fantasy. Jako młody mag musimy oczyścić podziemia z hord potworów. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera, a zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający na zakup coraz potężniejszych zaklęć.

Erie

Przegląd zakończymy horrorem Erie. Jego akcja rozpoczyna się w roku 1966. Po awarii reaktora atomowego z małego amerykańskiego miasteczka zaczynają znikać ludzie. Wcielamy się w śledczego wysłanego przez Czerwony Krzyż z misją zbadania tej sprawy. Na miejscu szybko natykamy się na przerażające mutanty i to co miało być misją ratunkową zamienia się w walkę o przetrwanie. Gra jest wykonana w sposób, którego nie powstydziłoby się wiele produkcji komercyjnych i potrafi autentycznie przestraszyć.