Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2021, 11:54

Darmowa gra o stanie wojennym w Polsce - Martial Law na Steam i konsolach Xbox

Na Steamie oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S zadebiutowała gra Martial Law, czyli darmowa polska przygodówka, której akcja toczy się w czasach stanu wojennego.

Polskie studio FIXER wypuściło darmową grę Martial Law, czyli przygodówkę, której akcja toczy się w czasach stanu wojennego.

Produkcja dostępna jest na PC (można ją pobrać z serwisu Steam) oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Gra oferuje lokalizację kinową (polskie napisy) i zajmie Wam na dysku ok. 150 MB.

W Martial Law wcielamy się w mężczyznę, który został porzucony przez rodzinę z powodu niskiego statusu społecznego. Gra opowiada o jego próbach uszczęśliwienia córki.

Zabawa w Martial Law koncentruje się na prowadzeniu rozmów, eksploracji i podejmowaniu decyzji. Gra oferuje kilka alternatywnych zakończeń, zależnych od naszych wyborów w trakcie rozgrywki.

Celem autorów było oddanie komunistycznych realiów Polski z lat 80. ubiegłego wieku, tak aby gra pełniła również funkcję edukacyjną.

Warto dodać, że korzenie projektu sięgają imprezy GameJam PolskiGameDev.PL 2021. Pierwsza wersja Martial Law wygrała tę rywalizację, po czym autorzy postanowili przygotować ulepszone wydanie, które dostępne jest teraz na Steamie

  1. Martial Law na Steamie