Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2019, 09:50

autor: Serek

Darksiders Genesis - premiera na PC i pierwsze recenzje

Dziś na PC zadebiutowało Darksiders Genesis od studia Airship Syndicate. W sieci pojawiło się już sporo recenzji, które w większości są pozytywne. Wygląda na to, że doczekaliśmy bardzo ciekawego spin-offa serii.

Skusicie się na spin-offa Darksiders? - Darksiders Genesis - premiera na PC i pierwsze recenzje - wiadomość - 2019-12-05
Skusicie się na spin-offa Darksiders?

Dziś na PC zadebiutowało Darksiders Genesis, czyli spin-off serii (będący przy okazji prequelem), zrealizowany w formie gry akcji z elementami RPG. Jedną z największych atrakcji tytułu jest możliwość zabawy w 2 osoby na wspólnym ekranie. Produkcja ukazała się jak na razie wyłącznie na komputerach osobistych, ale w planach jest także wydanie konsolowe, które ma trafić na rynek 14 lutego 2020 roku. Gra oferuje polski dubbing i napisy. W sieci zdążyło się już pojawić sporo recenzji tytułu i są one raczej pozytywne.

W serwisie Metacritic średnia ocen kształtuje się na poziomie 77% (oczywiście wyłącznie na PC). To nieco niższy wynik niż nota wystawiona przez naszego redakcyjnego kolegę (8,5/10). W recenzji pochwalił on dynamiczny system walki, który wymaga od gracza przemyślanych działań, a także dobrze zaprojektowane etapy platformowe, pełne zagadek i sekretów. Nie obyło się także bez drobnych wpadek, takich jak nieintuicyjna mapa oraz okazjonalne freezy postaci. Summa summarum, Darksiders Genesis to pozycja godna polecenia:

Spodziewałem się po Darksiders Genesis zdecydowanie mniej, niż dostałem. Deweloperom udało się przyjemnie mnie zaskoczyć. Przeglądając sieć, widziałem mnóstwo porównań do Diablo, więc nastawiłem się na hack’n’slasha, a dostałem po prostu Darksiders w izometrycznym wydaniu, które daje radę. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że ten spin-off wypada lepiej niż Darksiders 3, które dla mnie było produkcją raczej średnią.

A co na temat produkcji sądzą inni recenzenci?

Wybrane recenzje

 1. Shacknews - 9/10
 2. Destructoid - 8/10
 3. Eurogamer Italy - 8/10
 4. Wccftech - 7,5/10
 5. IGN - 8,7/100
 6. God is a Geek - 9/10
 7. GameStar - 82/100
 8. PC Gamer - 81/100
 9. GamesRadar - 3,5/5
 10. Game Informer - 6,5/10

Jak sami widzicie, w sieci dominują raczej pozytywne recenzje gry, chociaż nie zabrakło także głosów krytyki. Produkcji obrywa się głównie za miałką historię, której raczej nie zapamiętacie na długo oraz za nudę i powtarzalność. Niektórzy recenzenci zwracają także uwagę na niewykorzystany potencjał gry w kooperacji. Inni natomiast twierdzą, że Darksiders Genesis jest największym pozytywnym zaskoczeniem 2019 roku i może z powodzeniem rywalizować z produkcjami o zdecydowanie wyższych budżetach. Chwalone są walki z bossami oraz fakt, że gra - mimo zmiany mechaniki - pozostaje doświadczeniem w stylu Darksiders. Ostateczne zdanie musicie jednak wyrobić sobie sami.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Darksiders Genesis
 2. Recenzja gry - wygląda jak Diablo, a to wciąż Darksiders