Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2023, 09:49

autor: Adrian Werner

Wyczekiwana gra fantasy z wydłużonym darmowym testem [Aktualizacja #2]

Studio IRONMACE ogłosiło nowy termin zakończenia aktualnych otwartych testów Dark and Darker, czyli obiecującej gry fantasy, cieszącej się już teraz wielką popularnością na Steamie.

Źródło fot. IRONMACE
i

Aktualizacja #2

Studio IRONMACE poinformowało na Discordzie gry Dark and Darker, że mający zakończyć się dzisiaj playtest został przedłużony do 16 lutego z uwagi na rozmaite problemy techniczne, jakie wystąpiły w jego trakcie. Jednocześnie deweloper nieustannie ulepsza swoją grę, wprowadzając hotfixy.

Aktualizacja #1 (6 lutego 2023 r.)

O 13:00 wystartował czwarty playtest Dark and Darker. Niestety na rozpoczęciu pojawiły się pewne problemy z buildem dema. Twórcy pracują nad ich rozwiązaniem i będą informować na bieżąco o postępach na discordzie gry. Demo możecie próbować pobrać na Steamie. Niektórzy gracze nie mają z tym aktualnie kłopotu, ale gra regularnie się zawiesza. AKTUALIZACJA: Demo już działa jak należy.

Oryginalna wiadomość (2 lutego 2023 r.)

Twórcy obiecującego sieciowego dungeon crawlera Dark and Darker zapowiedzieli jego kolejne testy.

 1. Będą one miały charakter otwarty.
 2. Odbędą się w trakcie następnego Festiwalu Steam Next, który wystartuje 6 lutego tego roku. Playtest zostanie udostępniony w formie dema o godzinie 13:00 czasu polskiego.
 3. Zabawa potrwa do końca Steam Next Fest, czyli do 13 lutego.

Twórcy zorganizowali również sesję Q&A, podczas której odpowiedzieli na wiele pytań graczy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku ciekawych konkretów na temat gry oraz nadchodzących testów.

 1. W porównaniu z poprzednim testem otrzymamy nowy loch w postaci jednopiętrowej kopalni, na końcu której czeka boss w postaci Trolla.
 2. W teście zabraknie drzewka umiejętności.
 3. Playtest zaoferuje komunikację głosową, jak również możliwość jej wyciszania.
 4. Dark and Darker ma zadebiutować we wczesnym dostępie w kwietniu lub maju tego roku.
 5. Twórcy mają w planach duże zmiany w klasie czarodzieja, gdyż uznali, że system magiczny nie działa tak, jak powinien.
 6. Pewne poprawki mają także zostać wprowadzone do systemu blokowania. Ponadto osłabione zostaną bronie dwuręczne, gdyż autorzy przyznają, że mocno przesadzili z ich statystykami.
 7. W planach jest także klasa barda.
 8. Twórcy chcą wprowadzić konsekwencje zabijania towarzyszy z drużyny. Takie morderstwa będą w dalszym ciągu możliwe, gdyż pasują do charakteru gry, ale postacie, które będą ich dokonywały, zostaną częściej naznaczone piętnem.
 9. W przyszłości Dark and Darker ma również otrzymać misje.
 10. Autorzy rozważają dodanie etapów na zewnątrz.

Przypomnijmy, że Dark and Darker zmierza wyłącznie na PC. Za projekt odpowiada niezależne koreańskie studio IRONMACE. Autorzy zorganizowali już kilka testów (m.in. we wrześniu oraz w grudniu). Cieszyły się one dużym zainteresowaniem – podczas ostatniego w szczytowym momencie bawiło się ponad 69 tys. graczy równocześnie.

 1. Dark and Darker na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej