Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2022, 12:30

Daniel Radcliffe o potencjalnym występie w adaptacji sztuki Harry Potter i przeklęte dziecko

Studio Warner Bros. może planować kontynuację serii filmów o Harrym Potterze. Naturalną koleją rzeczy byłoby nakręcenie ostatniej sztuki J.K. Rowling, czyli Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka. Czy jednak do takiego projektu powróci stara obsada?

Na temat pojawienia się w takiej produkcji wypowiedział się Daniel Radcliffe, czyli odtwórca tytułowej roli (via Hollywood Reporter). Niestety, ale nie przekazał on dobrych wiadomości dla swoich fanów, bowiem oświadczył, że nie jest zainteresowany rolą w adaptacji Przeklętego dziecka.

Doszedłem do takiego punktu w swoim życiu, w którym czuję, że całkowicie odszedłem ze świata Pottera. Myślę, że kiedyś mógłbym wrócić do tego uniwersum, jednak teraz jest na to za wcześnie. Aktorzy z Gwiezdnych wojen wrócili po 30-40 latach, a dla mnie minęło dopiero 10. Dlatego na tę chwilę nie jestem zainteresowany powrotem.

Trzeba przyznać, że Daniel Radcliffe cały czas jest rozpoznawany jako Harry Potter i ciężko sobie wyobrazić, żeby studio zdecydowało się na angaż innego aktora do tej roli. Pomimo marzeń fanów o ponownym zagraniu „Chłopca, który przeżył” przez brytyjskiego aktora, Daniel Radcliffe postawił sprawę jasno.

Nie ma się co mu dziwić, ponieważ przez prawie całą swoją aktorską karierę wcielał się w postać Harry’ego Pottera. Od ostatniej części filmu z młodym czarodziejem w roli głównej minęło jednak już ponad 10 lat i można się spodziewać, że studio prędzej czy później będzie chciało powrotu serii.

Wszystkie części Harry’ego Pottera obejrzysz tutaj

Na razie wytwórnia koncentruje się na zakończeniu historii pokazywanej w filmach z serii Fantastyczne zwierzęta. Trzecia część ukaże się w kwietniu i wtedy widzowie będą mogli zobaczyć walkę Albusa Dumbledore’a z Gellertem Grindelwaldem.

W najbliższych miesiącach Daniela Radcliffe’a zobaczymy między innymi w takich filmach jak Weird: The Al Yankovic Story oraz Zaginione miasto. Z najnowszych plotek wynika również, że brytyjski aktor jest faworytem fanów do roli Wolverine’a. Niewykluczone więc, że wcieli się on w tę ikoniczną dla fanów komiksów Marvela postać.