Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2022, 20:53

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Youtuber przypadkowo ujawnił się jako źródło przecieków o Assassin's Creed, teraz przeprasza [Aktualizacja]

Znany branżowy leaker o pseudonimie The Real Insider w wyniku wpadki ujawnił swoją prawdziwą tożsamość. W efekcie okazało się, że osobą publikującą przecieki z gier jest youtuber Dan Allen Gaming.

Źródło: Ubisoft, Dan Allen Gaming.

Aktualizacja

Wygląda na to, że publiczna skrucha i przeprosiny Allena nie udobruchały władz Ubisoftu. Jak donosi portal Eurogamer, który skontaktował się w tej sprawie z francuską firmą, ta traktuje sytuację poważnie i zamierza „odpowiednio zareagować”. Poniżej możecie przeczytać pełne oświadczenie rzecznika Ubisoftu.

Regularnie zapewniamy dostęp i informacje na temat naszych gier zaufanym partnerom pod klauzulą poufności. Kiedy to zaufanie zostaje nadszarpnięte lub informacje wyciekają przez osobę prywatną, nie tylko jest to szkodliwe i demoralizujące dla naszych zespołów, ale także odbiera graczom ekscytujący moment ujawnienia gry. Nie będziemy wypowiadać się na temat konkretnych przypadków, ale traktujemy te sprawy poważnie i będziemy odpowiednio reagować.

Oryginalna wiadomość

Być może niektórzy z Was kojarzą youtube’owy kanał Dan Allen Gaming, który prezentuje wiele ciekawostek ze świata gier. Znajdziemy tam przewodniki, instrukcje i inne przydatne dla graczy informacje – wszystko to w bardzo nieszkodliwej formie.

Jednocześnie mamy przykład (a raczej mieliśmy) tajemniczego twitterowego leakera o pseudonimie The Real Insider. Ten z kolei wydawał się mieć głęboki wgląd za kulisy branży gier. Od początku swojej działalności ujawniał rozmaite informacje o wielu nadchodzących tytułach i wydarzeniach, takich jak ostatnia prezentacja Ubisoft Forward i ogłoszone na niej produkcje z serii Assassin's Creed.

Youtuber przypadkowo ujawnił się jako źródło przecieków o Assassins Creed, teraz przeprasza [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Zapytacie, co łączy obie te postacie? Otóż okazało się, iż jest to jedna i ta sama osoba.

Jak do tego doszło?

Cała fasada anonimowości leakera zniknęła na początku tego tygodnia, dzięki klasycznemu błędowi w mediach społecznościowych. Odpowiadając na zapytanie na Twitterze skierowane do The Real Insider, Allen napisał wiadomość ze złego konta. Co prawda szybko usunął tweeta, ale w Internecie nic nie ginie. Sprawą zajął się m.in. reporter agencji Bloomber, Jason Schreier, który porównał serię postów owego leakera z tymi od Dana Allena. Te okazały się być do siebie bardzo podobne.

Skąd leaker posiadał tajne informacje?

Skąd zatem „alter ego” youtubera – The Real Insider – posiadało strzeżone przez producentów gier informacje? Jak stwierdził Schreier, Allen po prostu łamał embargo na wiadomości, jakie otrzymywał od producentów będąc znanym influencerem (via Kotaku).

Przeprosiny

W obliczu kompromitacji Allen szybko przyznał się do bycia The Real Insider i przeprosił za swoje zachowanie (poniżej możecie zobaczyć materiał wideo z jego wystąpienia).

Jest mi przykro i wstyd za samego siebie. Trochę czasu zajęło mi zastanowienie się nad moimi złymi decyzjami, które nie powinny mieć nigdy miejsca. Przepraszam, że zawiodłem wszystkich, którzy wspierali mnie przez lata – wyznał.

Konsekwencje

Bez względu na szczerość jego przeprosin, przyznając się do winy, potwierdził również naruszenie wielu umów NDA (Umowa o zachowaniu poufności), co może nieść za sobą surowe konsekwencje. Wygląda na to, że upokorzenie Allena w mediach społecznościowych już wkrótce będzie jego najmniejszym zmartwieniem.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej