Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 12:31

Dagon za darmo na Steamie. Polski horror chwalony przez fanów Lovecrafta

Rodzimy zespół Bit Golem wypuścił za darmo grę Dagon: by H. P. Lovecraft, czyli przygodówkę w klimacie horroru zainspirowaną mitologią Cthulhu.

W serwisie Steam udostępniono projekt Dagon: by H. P. Lovecraft, czyli darmową grę w kimacie horroru. Projekt opracowało polskie studio Bit Golem, mające w dorobku Ultimate Fishing Simulator.

Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na Steamie aż 97% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór gry.

Jest to produkcja całkowicie darmowa. Osoby, które chcą wesprzeć autorów, mogą jednak dokupić opcjonalny pakiet The Eldritch Box DLC za 17,99 zł. Nie rozbudowuje on w żaden sposób samej gry. To jedynie zestaw cyfrowych bonusów, takich jak dwie wersje audio opowiadania Dagon (jedna tradycyjna, a druga wzbogacona efektami dźwiękowymi z gry), czy kilka ebooków.

Dagon to narracyjna przygodówka, więc podczas zabawy głównie zajmujemy się eksploracją oraz poznawaniem fabuły. Wcielamy się w uzależnionego od morfiny byłego kapitana statku morskiego i mierzymy z koszmarami z mitologii Cthulhu. Gra prezentuje krótką interaktywną historię, której ukończenie zajmuje ok. pół godziny. Bawić się można na tradycyjnym monitorze lub w goglach VR.

Przed pobraniem gry warto zaznajomić się z jej wymaganiami sprzętowymi.

Dagon – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen 3 1200
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 z 2 GB pamięci lub analogiczna AMD
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 3 GB
 6. System operacyjny: Windows 7 / 8.1/ 10 64-bit

Dagon – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-6400 / AMD Ryzen 5 1600
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 z 4 GB pamięci lub analogiczna AMD
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 3 GB
 6. System operacyjny: Windows 7 / 8.1/ 10 64-bit

Pod koniec roku ma się ukazać drugie DLC zatytułowane The Little Glass Bottle. Nie wiemy, czy będzie ono płatne, czy darmowe. Dodatek zaoferuje krótką przygodę zainspirowaną pierwszym opowiadaniem H.P. Lovecrafta, które napisał mając siedem lat.

 1. Dagon: by H. P. Lovecraft – karta gry na Steamie
 2. Bit Golem – oficjalna strona studia