Cyberpunk? Wiedźmin? Skyrim? Nie, ulubioną grą polskiego zawodnika MMA jest drewno z Niemiec

Polski zawodnik MMA zna i lubi Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077, ale to popularny w Polsce RPG z Niemiec jest jego numerem jeden wśród gier wideo.

cooldown.pl
Cyberpunk? Wiedźmin? Skyrim? Nie, ulubioną grą polskiego zawodnika MMA jest drewno z Niemiec, źródło grafiki: Alkimia Interactive / THQ Nordic..
Cyberpunk? Wiedźmin? Skyrim? Nie, ulubioną grą polskiego zawodnika MMA jest drewno z Niemiec Źródło: Alkimia Interactive / THQ Nordic..

Cyberpunk 2077, GTA V, Wiedźmin 3, a może Doom? Nie, to Gothic jest ulubioną grą wideo utalentowanego polskiego zawodnika MMA i aktora filmowego, o czym przypomniał w trakcie rozmowy z dziennikarzami (via dziennikarz Jose Youngs na Twitterze).

Drewno dla twardzieli

Cyberpunk? Wiedźmin? Skyrim? Nie, ulubioną grą polskiego zawodnika MMA jest drewno z Niemiec - ilustracja #1
Znani Polacy też lubią Gothica. Źródło: Piranha Bytes

Jan Błachowicz, były mistrz UFC wagi półciężkiej (2020-2021) oraz gali Konfrontacja Sztuk Walki (2011-2014), nigdy nie krył się ze swoją miłością do gier komputerowych, także „klasycznych”. „Cieszyński Książe” wielokrotnie pokazywał siebie w mediach społecznościowych jako gracza, przechodząc Neverwinter Nights, porównując się (po goleniu) z Williamem Blazkowiczem z serii Wolfenstein albo wyzywając piłkarza Kubę Błaszczykowskiego na pojedynek w… Heroes of Might & Magic III (via Kanał Sportowy).

Oczywiście Błachowicz nie gardzi też nowszymi tytułami, o czym przypomniał w trakcie konferencji prasowej, która poprzedziła nadchodzące starcie zawodnika z Brazylijczykiem Alexem Pereirą. „Lubi” Cyberpunka 2077, choć mniej niż Wiedźmina 3 (ale o wiele bardziej niż serial Netflixa), a i Skyrima jest jednym z jego ulubionych tytułów. Niemniej zapewnił, że to Gothic jest jego numerem jeden w temacie gier wideo.

To zresztą też nie jest wielką tajemnicą. Parę lat temu „Cieszyński Książe” zyskał nowych fanów po odkopaniu przez internautów wpisu z 2017 roku, w którym Polak informował o „powrocie do klasyki” (via Facebook). Załączone zdjęcie nie pozostawiało wątpliwości co tytułu, w który zagrywał się Błachowicz. Rok później przyszła pora na drugą część sagi Bezimiennego.

13

Jakub Błażewicz

Autor: Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

Zestaw dla gracza - promocje na produkty Genesis. Od klawiatury po fotel!

Następny
Zestaw dla gracza - promocje na produkty Genesis. Od klawiatury po fotel!

Karty graficzne w promocji; modele z każdej półki cenowej

Poprzedni
Karty graficzne w promocji; modele z każdej półki cenowej

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl