Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2022, 09:57

autor: Adam Adamczyk

Zainwestuj w Arasakę w Cyberpunk 2077 w stylu GTA 5

Z modami możesz zainwestować w Arasakę i wiele innych firm w grze Cyberpunk 2077. Działania gracza mają wpływ na wzrost lub spadek cen akcji.

Źrodło fot. Steam | Cyberpunk 2077
i

Przed premierą gry Cyberpunk 2077 studio CD Projekt RED chwaliło się bardzo immersyjnym miastem, jednak szybko okazało się, że choć Night City jest rozległe i na swój sposób piękne, to jednak sporo mu brakuje, aby uznać je za żyjącą metropolię. Na szczęście z pomocą przychodzą twórcy modyfikacji, takich jak Stock Market and News System, która pozwala między innymi inwestować na giełdzie.

Inwestycje i wiadomości

Zainwestuj w Arasakę w Cyberpunk 2077 w stylu GTA 5 - ilustracja #1
Źródło: Nexus Mods | Stock Market and News System

Modyfikacja Stock Market and News System dodaje zakładkę Stock Market do każdego komputera w grze. Poprzez nią można kupować i sprzedawać akcje różnych firm w grze, takich jak Arasaka, NCPD i Delemain. Twórcy zadbali o to, aby działania gracza miały wpływ na wzrost lub spadek akcji cen. Dla przykładu – jeżeli zainwestujemy w Arasakę, a nastepnie wykonamy misję mającą na celu jej sabotaż, akcje firmy spadną. Jeśli w trakcie gry spowodujemy wiele wypadków drogowych, wzrosną akcje firmy taksówkarskiej Delemain. Mamy tu zatem podobną zasadę działania jak w przypadku giełdy w GTA 5. Aby Stock Market and News System mógł działać, wymagana jest również modyfikacja Cyber Engine Tweaks, którą pobierzecie stąd.

Zainwestuj w Arasakę w Cyberpunk 2077 w stylu GTA 5 - ilustracja #2
Źródło: Nexus Mods | Stock Market and News System

To jednak nie wszystko, ponieważ mod oferuje także 66 wiadomości, które można przeczytać na stronie internetowej. Są one generowane na podstawie tego, jakie zadania wykonaliśmy. Wiadomości generują też powiadomienia na telefonie, dzięki czemu trudniej będzie je przegapić. Szkoda tylko, że takie atrakcje nie znalazły się w grze w dniu premiery, tylko muszą być dodawane przez fanów.

  1. Modyfikacja Stock Market and News System na Nexus Mods

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej