Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2021, 21:13

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 z nowym wsparciem; CD Projekt zatrudnił modderów

CD Projekt RED skorzysta z pomocy modderów przy pracach nad Cyberpunkiem 2077. Studio wynajęło firmę twórców narzędzi WolvenKit, by pracowali nad dalszym wsparciem modów, ale też różnymi systemami gry.

Popularna w sieci teoria głosi, że pewni twórcy gier nie usuwają błędów, bo liczą na naprawienie ich przez modderów. Najwyraźniej pewien deweloper postanowił pójść w nieco innym kierunku. Mowa o studiu CD Projekt RED, które nawiązało współpracę ze znanymi twórcami modyfikacji, by pomogli przy Cyberpunku 2077. Wiadomość przekazał na Discordzie Hambalkó „Traderain” Bence, jeden z autorów WolvenKit – narzędzia do opracowywania modów w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie oraz nowszej grze polskiego zespołu.

Traderain dołączył do CD Projekt RED z trzema innymi modderami: Blumsterem, Köte „Nightmareą” Ákosem (również odpowiedzialnym za powstanie WolvenKit) oraz rfuzzo (autorem CP77 Tools) w ramach własnej spółki YigSoft wynajętej przez polskie studio. Ich zadaniem będzie praca nad dalszym wsparciem fanowskich modyfikacji w Cyberpunku 2077, jak również nad różnymi projektami związanymi z systemami (dosł. zapleczem) gry. Szczegółów nie podano.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry