Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2021, 12:38

CS:GO częściowo płatne; rozgrywki rankingowe tylko dla kont Prime

Do CS:GO trafiła aktualizacja wprowadzająca zmiany w kontach Prime. Od teraz ten status można uzyskać tylko poprzez zakup specjalnego ulepszenia. Osoby, które nie zdecydują się na inwestycję, nie będą miały dostępu do rozgrywek rankingowych oraz innych funkcji gry.

Nowa aktualizacja CS:GO wprowadziła ważne zmiany, które sprawiają, że część funkcji gry staje się płatna. Wszystko to wynika z nowego statusu kont Prime i implementacji do produkcji rozgrywek nierankingowych. Za dostęp do wszystkiego, co tytuł ma do zaoferowania, przyjdzie nam jednorazowo zapłacić 55,99 zł.

W notce opublikowanej przez Valve przybliżono zmiany w całym systemie. CS:GO nadal jest dostępny do pobrania za darmo. Osoby, które zdecydują się na taką opcję, otrzymają status konta Non-Prime i skorzystają tylko z ograniczonych funkcji. Nadal będą mogły grać we wszystkie tryby gry oraz bawić się na serwerach społeczności. Zablokowany zostanie jednak dostęp do rozgrywek rankingowych.

Gracze operujący na bezpłatnym koncie nie będą otrzymywać doświadczenia, poziomów, rang turniejowych oraz przedmiotów. Oznacza to, że od teraz nie ma możliwości bezpłatnego zdobycia statusu Prime poprzez postępy w grze. Wszyscy, którzy nie chcą stracić swoich osiągnięć, muszą w ciągu dwóch tygodni zdecydować się na ulepszenie konta.

Jednocześnie podano także zasady dobierania graczy w meczach nierankingowych. Mają się one opierać na umiejętnościach graczy, ale nie wpływać przy tym na rangi turniejowe.

  1. CS GO - poradnik do gry