Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2022, 15:07

Constantine tym razem z zasłużoną kategorią R? Tego chce reżyser sequela

Constantine 2 wreszcie dostał zielone światło, co jest spełnieniem marzeń wielu fanów. Czy jednak twórcy zdecydują się na kolejny krok i stworzą film zasługujący na kategorię wiekową dla dorosłych?

Źródło fot. Constantine, Francis Lawrence, Warner Bros., 2005
i

Wiadomość o rozpoczęciu prac nad sequelem Constantine’a spotkała się z dużym entuzjazmem fanów pierwszej części. Nic dziwnego, bowiem na dalsze losy tej postaci czekają od 2005 roku.

Na temat Constantine’a 2 wypowiedział się reżyser widowiska – Francis Lawrence. W ostatnim wywiadzie przyznał on, że zrobi wszystko, żeby film otrzymał kategorię wiekową R (via Screen Rant). Co ciekawe, powiedział również, że w jego odczuciu pierwszej części powinno się nadać niższą kategorię – PG-13.

Jedną z największych rzeczy, którą zgodnie z Warner Bros. przestrzegaliśmy podczas kręcenia pierwszej części, było unikanie przemocy, krwi, nieodpowiedniego języka i seksualności niezgodnej z PG-13. Komisja ratingowa dała nam jednak kategorię R. Bardzo, bardzo tego żałuję, ponieważ mamy film dla dorosłych, który tak naprawdę należy do PG-13. Gdybym mógł iść w kierunku R, to zrobiłbym taki film. Byłby wtedy o wiele bardziej przerażający i bardziej brutalny. Tym razem chcę pójść na całość i stworzyć prawdziwego Constantine’a z kategorią R. Jak sądzę, jest on tym, czego ludzie chcieli od samego początku.

HBO Max kupisz tutaj

Podejście studia Warner Bros. do pierwszej części Constantine’a nie powinno tak naprawdę nikogo dziwić. W momencie premiery w 2005 roku kino komiksowe tak naprawdę dopiero raczkowało. W kinach pojawiały się pojedyncze produkcje, które osiągały całkiem spory sukces, jednak w tamtych czasach mało która wytwórnia zdecydowałaby się na stworzenie historii bazującej na komiksach, przeznaczonej wyłącznie dla dorosłych.

Wydaje się jednak, że stworzenie Constantine’a 2 w kategorii R byłoby strzałem w dziesiątkę. Mroczniejsza i bardziej brutalna opowieść idealnie oddałaby ducha bohatera znanego z komiksów DC.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej