Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 listopada 2022, 12:56

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Reżyser Constantine'a 2 ma obiecujące wieści dla fanów czekających na film

Reżyser pierwszej części Constantine’a, Francis Lawrence, zdradził nieco informacji na temat niedawno ogłoszonej kontynuacji hitu z Keanu Reevesem w roli głównej.

Źródło fot. Constantine, Francis Lawrence, Warner Bros., 2005
i

Ostatnimi czasy reżyser Francis Lawrence bierze udział w promocji swojego najnowszego filmu – Kraina snów. Przy okazji rozmowy z portalem Comicbook twórca potwierdził to, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu – powstanie druga część widowiska Constantine. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Keanu Reevesa.

W wywiadzie z dziennikarzami Lawrence wyznał, że wraz z Reevesem i producentem Akivą Goldsmanem przez lata próbowali doprowadzić do realizacji sequela. Było to trudne z uwagi na zawiłości związane z prawami do postaci. Ostatecznie jednak starania całej trójki przyniosły efekty.

Nie mamy jeszcze scenariusza, ale Keanu, ja i Akiva [Goldsman], czyli osoby, które pracowały nad pierwszym filmem, przez lata staraliśmy się doprowadzić do powstania kolejnego. Było to trudne ze względu na świat DC/Vertigo i to, kto jest właścicielem postaci i kto ma kontrolę nad bohaterami, aby spróbować przekonać odpowiednich ludzi, by dali zielone światło. Mamy to teraz i potrzebujemy historii. Wszyscy chcielibyśmy to zrobić – zdradził reżyser.

Należy jednak uzbroić się w sporo cierpliwości, bowiem twórcy dopiero szukają odpowiedniej historii do opowiedzenia. Może więc zająć to sporo czasu.

Na koniec przypomnijmy, że oryginalna produkcja z 2005 roku opowiada historię Johna Constantine’a – okultysty posiadającego niezwykły dar, pozwalający mu rozpoznać potomstwo demonów i aniołów, które ukrywa się pod postacią zwykłych ludzi na Ziemi. Chociaż po premierze obraz otrzymał dosyć mieszane recenzje, z biegiem lat zyskał wśród widzów status niemal kultowej produkcji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej