Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 09:39

autor: Adrian Werner

CoD: Modern Warfare 2 Remastered - premiera na PC i XONE

Dzisiaj na PC i konsoli Xbox One zadebiutuje Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, czyli odświeżona wersja pierwszoosobowej strzelanki studia Infinity Ward.

CoD: Modern Warfare 2 Remastered - premiera na PC i XONE - ilustracja #1
Posiadacze PlayStation 4 grają już od miesiąca. Teraz mogą do nich dołączyć użytkownicy pecetów i Xboksa One.

Dzisiaj na PC i Xboksie One zadebiutuje Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, czyli produkcja oferująca odświeżoną wersję kampanii z przebojowego FPS-a z 2009 roku. Wieczorem gra zostanie udostępniona w Battle.net (wersja pecetowa) oraz Microsoft Store (wydanie na XONE).

Na PC gra kosztować będzie 24,99 euro, czyli w przeliczeniu ok. 113 zł, podczas gdy cena edycji na Xboksa One wyniesie 102,99 zł. Na obu platformach sprzętowych produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered zadebiutowało 31 marca na PlayStation 4. Dzięki umowie na wyłączność z firmą Sony gra przez miesiąc dostępna była tylko na tej konsoli.

Wydanie na PlayStation 4 uzyskało średnią ocen na poziomie 71% według serwisu Metacritic. Recenzenci chwalą ulepszoną grafikę i podkreślają, że wciąż jest to jedna z najlepszych kampanii w historii cyklu Call of Duty. Krytykują jednak wysoką cenę produkcji. Nie posiada ona bowiem opcji multiplayer, a tryb fabularny nie należy do długich. Jest to tym bardziej rozczarowujące, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered oferowało opcję rozgrywek wieloosobowych.

Warto na koniec wspomnieć, że w przyszłości czeka nas najpewniej odświeżona wersja trzeciej części tej podserii. Od pewnego czasu krążą bowiem plotki, że Activision ma w planach remaster Call of Duty: Modern Warfare 3.

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w PlayStation Store
  2. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered – strona oficjalna
  3. Oficjalna strona cyklu Call of Duty