Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2022, 15:30

autor: Ania Orzech

Cobra Kai nadal ekscytuje widzów; Netflix pokazał wynik

Czwarty sezon Cobra Kai w ciągu kilku dni po premierze oglądano łącznie przez miliony godzin. Serial w wielu krajach znalazł się na liście top 10 najczęściej wyświetlanych produkcji na Netflixie.

Najnowszy sezon Cobra Kai miał premierę 31 grudnia 2021 roku i zaledwie trzy dni później osiągnął wynik ponad 120 milionów godzin oglądania, a w 87 krajach, w tym również w Polsce, znalazł się na liście Top 10 najczęściej wyświetlanych produkcji Netflixa.

Serial jest kontynuacją historii filmowej serii Karate Kid. Wątki z czwartego sezonu nawiązują do trzeciej części przygód Daniela LaRusso i pana Miyagiego. W najnowszych odcinkach do roli złoczyńcy, Terry'ego Silvera, powrócił Thomas Ian Griffith.

Karate Kid 3 jest powszechnie uważane za najgorszy film franczyzy. W rozmowie z The Hollywood Reporter Ralph Macchio, który wcielił się w postać Daniela, otwarcie przyznał, że to, w jaki sposób wypadła ta część, zdecydowanie nie przypadło mu do gustu:

Nie byłem fanem tego, jak wyszedł Karate Kid 3. [...] Nie była to płynna przeprawa. Ostatecznie pojawiły się momenty, których nie ogarnąłem tak dobrze, jak w oryginale i pierwszym sequelu. Zdecydowanie nie umieszczam tego (występu - dop. red) na szczycie mojego CV.

Jakiś czas temu zakończono prace nad piątym sezonem Cobra Kai, do którego zdjęcia były kręcone równolegle z czwartą serią. Twórcy mają już plany na szósty sezon, lecz do tej pory Netflix nie złożył zamówienia na kontynuację.

Najnowszy, czwarty sezon Cobra Kai dostępny jest na platformie Netflix.