Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2022, 13:00

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Prime Video w weekend 18-20 marca 2022 roku

Największą premierą tego tygodnia na VoD wydają się rodzime Krakowskie potwory. Poza tym czeka nas premiera serialu DMZ z uniwersum DC – i to od razu wszystkich odcinków. Nie zabraknie też starych i nowych filmów.

Drugi tydzień obecności HBO Max w Polsce przyniesie DMZ, czyli nieźle przyjęty serial z uniwersum DC z Rosario Dawson w roli głównej. Od razu dostaniemy wszystkie cztery odcinki, więc można będzie urządzić sobie czterogodzinny maraton przed ekranem. O ile, rzecz jasna, oderwiemy się od Netflixa, na którym zadebiutowały już rodzime Krakowskie potwory. A jeśli wciąż mało Wam będzie atrakcji na początku drugiej połowy marca, to w Prime Video sprawdzicie, jak poradził sobie w roli reżysera Głębokiej wody Adrian Lyne po dwudziestoletnim rozbracie z kamerą. A to wciąż nie wszystko – zobaczcie, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend 18–20 marca 2022 roku.

Krakowskie potwory – Netflix

 • Co to: polski serial fantasy o mitologii słowiańskiej
 • Od kiedy dostępny na platformie: 18 marca
 • Rok premiery: 2022

Katarzyna Adamik oraz Olga Chajdas postanowiły wziąć na tapet umiarkowanie znaną w popkulturze mitologię słowiańską i wykorzystać ją do stworzenia ośmioodcinkowego horroru osadzonego w Polsce. Wierzenia naszych przodków postanowiły zaś opakować w historię dręczonej przeszłością młodej kobiety o imieniu Alex, która dołącza do tajemniczego profesora i grupy studentów walczących z demonami.

Serial Krakowskie potwory obejrzysz na Netflixie

DMZ – HBO Max

 • Co to: ekranizacja komiksu DC rozgrywająca się w dystopijnej przyszłości
 • Od kiedy dostępny na platformie: 18 marca
 • Rok premiery: 2022

Owa ekranizacja komiksu DC ukazała się wczoraj w Stanach Zjednoczonych, a dziś zawita do Polski – od razu ze wszystkimi czterema odcinkami. Granej przez Rosario Dawson głównej bohaterce serialu przyszło żyć w niedalekiej dystopijnej przyszłości, w której na terenie Stanów Zjednoczonych wybuchła wojna domowa. Kobieta musi udać się do strefy zdemilitaryzowanej, by odnaleźć swojego syna.

Serial DMZ obejrzysz na HBO Max

Głęboka woda (Deep Water) – Amazon Prime Video

 • Co to: thriller erotyczny opowiadający pełną zdrad historię małżeństwa z problemami
 • Od kiedy dostępny na platformie: 18 marca
 • Rok premiery: 2022

Dzieła Adriana Lyne’a można kochać lub nienawidzić. Brytyjski reżyser jest mistrzem wplatania erotycznych scen do filmów i ukazywania ich w artystyczny sposób. Czy dwudziestoletni rozbrat z kamerą wpłynął na jego podejście do tematu? Już sam fakt, że wziął się on za ekranizowanie powieści Patricii Highsmith, która opowiada o perypetiach pewnego małżeństwa z problemami, wskazuje, iż twórca pragnie potwierdzić status wypracowany przed dwoma dekadami.

Film Głęboka woda obejrzysz w Amazon Prime Video

Zasoby ludzkie (Human Resources) – Netflix

 • Co to: spin-off popularnej animacji Big Mouth – możliwe, że jeszcze bardziej zwariowany niż pierwowzór
 • Od kiedy dostępny na platformie: 18 marca
 • Rok premiery: 2022

Osobom, które nie znają Big Mouth, polecam szybko nadrobić zaległości. Pozostałym nie muszę zaś rekomendować Zasobów ludzkich – jest to bowiem utrzymana w podobnym klimacie animacja, poświęcona znanym z pierwowzoru hormonowym potworom. Co najważniejsze, usłyszymy w niej oryginalnych aktorów i aktorki, tj. Aidy Bryant, Randall Park, Nick Kroll, Maya Rudolph czy Keke Palmer.

Animację Zasoby ludzkie obejrzysz na Netflixie

Urodzeni mordercy (Natural Born Killers) – HBO Max

 • Co to: pełna kontrowersji kryminalna historia dwojga kochanków-morderców, która obrosła sporym kultem
 • Od kiedy dostępny na platformie: 20 marca
 • Rok premiery: 1994

Film tak kultowy, że przedstawiać go raczej nie trzeba. Woody Harrelson i Juliette Lewis wcielają się w postacie zakochanych w sobie Mickeya i Mallory Knoxów, którzy lubują się w zabijaniu z zimną krwią. Produkcję wyreżyserował Oliver Stone – gość od Człowieka z blizną – a jej scenariusz napisał Quentina Tarantino. Czy ktoś potrzebuje jeszcze dodatkowej rekomendacji?

Film Urodzeni mordercy obejrzysz na HBO Max

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.