filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lipca 2022, 10:55

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 8-10 lipca 2022 roku

Ten weekend można spędzić w towarzystwie Boga Piorunów, nadrabiając jego poprzednie przygody przed seansem Thor: Miłość i grom, lub dwóch genialnych detektywów – Johna Luthera i Charliego Waldo. Zobacz nowości z tego tygodnia.

Źródło: RLJE Films / Marvel Studios / BBC

Jeśli ktoś jeszcze nie widział genialnego Idrisa Elby w serialu Luther, teraz będzie mógł to nadrobić, ponieważ wszystkie sezony tej produkcji trafiły do VoD. Kolejnym „starociem”, do którego można od tego tygodnia wrócić, jest serial Pogoda na miłość, który kiedyś cieszył się dużą popularnością. Wśród świeższych nowości wymienić można film kryminalny z Melem Gibsonem i Charliem Hunnamem oraz serial opowiadający historię jednej krytycznej nocy w sześciu odcinkach. Wskazane jest również nadrobienie przed seansem Thor: Miłość i grom poprzednich filmów o tytułowym bohaterze. Zobaczcie, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 8 – 10 lipca 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Bardzo długa noc (La noche mas larga) – Netflix

 1. Co to: serial o próbie odbicia seryjnego mordercy z więziennego zakładu psychiatrycznego
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Grupa uzbrojonych mężczyzn próbuje odbić seryjnego mordercę z więziennego zakładu psychiatrycznego. W tym celu odcinają w ośrodku całą łączność. Nie są jednak przygotowani na to, co ich tam czeka. Akcja tego sześcioodcinkowego serialu rozgrywa się w ciągu jednej nocy.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Bardzo długa noc

Serial Bardzo długa noc obejrzysz na Netflixie

Luther: wszystkie sezony – HBO Max

 1. Co to: wszystkie sezony serialu o genialnym detektywie tropiącym seryjnych morderców, który jednocześnie zmaga się z własnymi problemami
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 4 lipca
 3. Rok premiery: 2010

John Luther jest genialnym detektywem policyjnym. Zajmuje się sprawami morderstw, często z udziałem seryjnych morderców, i potrafi bezproblemowo rozszyfrować umysł przestępcy. Jednak jego metody, osobowość i kłopotliwe życie prywatne często wpędzają go w konflikty z przełożonymi, przez co niektórzy uważają go za problem, a nie rozwiązanie.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Luther

Serial Luther obejrzysz na HBO Max

Seria filmów o Thorze – Disney+

 1. Co to: seria filmów o Bogu Piorunów z Kinowego Uniwersum Marvela
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 czerwca
 3. Rok premiery: 2011, 2013, 2017

Jeśli planujesz wybrać się do kina na Thor: Miłość i grom, warto wcześniej nadrobić poprzednie przygody Boga Piorunów, w których odbywa on podróż od bycia próżnym i zachłannym bogiem do zostania bezinteresownym bohaterem, który ocalił świat przed licznymi zagrożeniami. A jeśli trzy solowe przygody o Thorze to dla Was zbyt małe przygotowanie, Disney+ stworzyło specjalną kolekcję, w której zostały zebrane wszystkie występy Thora – zarówno solowe, jak i w grupowych filmach.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Thor
 2. Dowiedz się więcej o filmie Thor: Mroczny świat
 3. Dowiedz się więcej o filmie Thor: Ragnarok

Serię filmów o Thorze obejrzysz na Disney+

Ostatnia szansa (Last Looks) – Amazon Prime Video

 1. Co to: film o zhańbionym byłym gliniarzu, który ponownie zostaje wciągnięty w śledztwo
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Kiedyś najlepszy detektyw LAPD, Charlie Waldo, po poważnej wpadce w pracy odciął się od społeczeństwa. Mieszka w maleńkiej chatce na wzgórzu nad miastem i wiedzie samotne życie, starając się nie wracać do swojego dawnego życia. Ono jednak ponownie wciąga go, gdy zjawia się u niego jego dawna kochanka, Lorena, prosząc o pomoc w sprawie głośnego morderstwa, w którym znany aktor jest oskarżony o zamordowanie żony. Problem w tym, że mężczyzna był pijany i niczego nie pamięta.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Ostatnia szansa

Film Ostatnia szansa obejrzysz na Amazon Prime Video

Cześć, żegnaj i wszystko pomiędzy (Hello, Goodbye, and Everything In Between) – Netflix

 1. Co to: film o parze, która przed pójściem na studia decyduje się rozstać, jednak czy rzeczywiście wytrwają w tym postanowieniu?
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 6 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Po zawarciu paktu, wedle którego mają rozstać się przed pójściem na studia, Claire i Aiden podczas pożegnalnej randki wspominają historię swojego związku, odwiedzając znajome i niespodziewane miejsca. Za sprawą tej podróży w przeszłość w powietrzu zawisa pytanie – zostać razem czy pożegnać się na zawsze?

 1. Dowiedz się więcej o filmie Cześć, żegnaj i wszystko pomiędzy

Film Cześć, żegnaj i wszystko pomiędzy obejrzysz na Netflixie

Pogoda na miłość: wszystkie sezony (One Tree Hill) – HBO Max

 1. Co to: serial o rywalizacji dwójki braci, dorastających w małym, ale nie do końca spokojnym miasteczku Tree Hill
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 lipca
 3. Rok premiery: 2003

Poznaj życie braci, Nathana i Lucasa Scottów, podczas ich podróży przez liceum i studia. Mierzą się oni ze wzlotami i upadkami związków oraz przyjaźni, a także z sukcesami i porażkami życiowymi. Lucas i Nathan na początku nie są ze sobą w najlepszych stosunkach, ale z biegiem czasu, za sprawą wspólnych zmagań, zbliżają się do siebie.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Pogoda na miłość

Serial Pogoda na miłość obejrzysz na HBO Max

500 dni miłości (500 Days of Summer) – Disney+

 1. Co to: przekonany o tym, że utracił miłość swojego życia, Tom Hansen wspomina związek, próbując rozgryźć co poszło nie tak
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 lipca
 3. Rok premiery: 2009

Chłopak spotyka dziewczynę i się zakochuje. Dziewczyna nie. Ta postmodernistyczna historia miłosna nawet przez chwilę nie jest tym, czego się spodziewamy – jest ciernista, ale radosna, zabawna i smutna. To pokręcona podróż przez wzloty i upadki, która nie zmierza tam, gdzie mogłoby się wydawać. Kiedy Tom, nieszczęśliwy autor kartek z życzeniami i beznadziejny romantyk, jest zaskoczony tym, że jego dziewczyna Summer rzuca go, zaczyna analizować ich 500 dni „razem”, próbując dowiedzieć się, co poszło nie tak. Jego refleksje ostatecznie prowadzą go do poznania swoich prawdziwych życiowych pasji.

 1. Dowiedz się więcej o filmie 500 dni miłości

Film 500 dni miłości obejrzysz na Disney+

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej