Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 stycznia 2022, 11:35

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 7-9 stycznia 2022 roku

W tym tygodniu wśród nowości na platformach streamingowych znalazły się ciekawe adaptacje książek, historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, a także inne, warte obejrzenia produkcje. Przekonajcie się, z jakimi nowościami możecie zapoznać się w ten weekend.

W drugi styczniowy weekend na subskrybentów platform streamingowych czeka kilka ciekawych nowości. Wśród nich znajduje się między innymi rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie historia, w której ważą się losy młodej rodziny. Poza tym do bibliotek VoD dołączono dwie interesujące adaptacje: trzeci sezon serialu fantasy opartego o serię Deborah Harkness i film na podstawie wspomnień J.R. Moehringera. W tym tygodniu pojawiły się także dwie produkcje inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Zobaczcie, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend 7 - 9 stycznia 2022 roku.

Matka/Android (Mother/Android) – Netflix

 1. Co to: film postapokaliptyczny o desperackich poszukiwaniach bezpieczeństwa przez młodą kobietę w ciąży i jej chłopaka w świecie, w którym doszło do gwałtownego powstania androidów
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 stycznia
 3. Rok premiery: 2021

Osadzona w niedalekiej przyszłości historia opowiadająca o losach Georgii i jej chłopaka Sama, podczas ich ucieczki, która ma miejsce, gdy w ich kraju wybucha nieoczekiwana wojna ze sztuczną inteligencją. Dzielą ich zaledwie dni od porodu, gdy wyruszają w tę niebezpieczną podróż, której celem jest znalezienie bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby przywitać na świecie swoje dziecko.

Matka/Android obejrzysz na Netflixie

Księga czarownic: 3. sezon (A Discovery of Witches) – HBO GO

 1. Co to: trzeci sezon serialu fantasy, powstałego w oparciu o trylogię Deborah Harkness
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 stycznia
 3. Rok premiery: 2018

W trzecim, finalnym sezonie Diana i Matthew wracają do teraźniejszości, aby stawić czoła osobistej tragedii oraz głębokiemu politycznemu podziałowi między stworzeniami. Konserwatyści dążą do zachowania separacji między wampirami, czarownicami i demonami, podczas gdy reformatorzy chcą zburzyć status quo. Liczne zagrożenia nadal wiszą w powietrzu, kiedy Diana wciela się w przepowiedzianą rolę wiedźmy, która zmieni wszystko.

 1. Dowiedz się więcej o Księdze czarownic

Księgę czarownic obejrzysz na HBO GO

Jak pokochałam gangstera – Netflix

 1. Co to: sequel polskiego filmu sensacyjnego Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

Druga część historii inspirowanej życiem Nikodema Skotarczaka “Nikosia” została opowiedziana przez tajemniczą kobietę, która mówi o wzlocie i upadku polskiego gangstera. W filmie występują m.in.: Tomasz Włosok, Antoni Królikowski, Agnieszka Grochowska, Krystyna Janda, Klaudiusz Kaufmann Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Dawid Ogrodnik, Eryk Lubos i Julia Wieniawa.

 1. Dowiedz się więcej o Jak pokochałam gangstera

Jak pokochałam gangstera obejrzysz na Netflixie

Skandal w brytyjskim stylu (A Very British Scandal) – HBO GO

 1. Co to: serial opowiadający o wydarzeniach związanych ze słynnym rozwodem księcia i księżnej Argyll w latach 60. XX wieku.
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 stycznia
 3. Rok premiery: 2021

Serial przedstawiający kulisy sprawy rozwodowej księcia i księżnej Argyll. Sprawa ta stała się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów XX wieku. W głównych rolach występują Claire Foy i Paul Bettany.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Skandal w brytyjskim stylu

Skandal w brytyjskim stylu obejrzysz na HBO GO

Bar dobrych ludzi (The Tender Bar) – Amazon Prime Video

 1. Co to: film o chłopaku dorastającym na Long Island, który poszukuje autorytetu wśród bywalców baru jego wuja
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 stycznia
 3. Rok premiery: 2021

Produkcja w reżyserii George’a Clooneya, która opowiada historię aspirującego pisarza, podążającego za swoimi romantycznymi i zawodowymi marzeniami. Na stołku w barze wujka uczy się dorastania od grupy barwnych stałych bywalców baru. Film na podstawie bestsellera J.R. Moehringera.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Bar dobrych ludzi

Bar dobrych ludzi obejrzysz na Amazon Prime Video

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej