Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2021, 14:45

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 12-14 listopada 2021 roku

Drugi weekend listopada wreszcie dostarczy Wam długo wyczekiwany film z gwiazdorskim trio – Ryanem Reynoldsem, Dwayne’em Johnsonem i Gal Gadot, a poza tym produkcje z takimi gwiazdami jak Kate Winslet, John Krasinski i wiele innych. Znajdą się również tytuły z mniej rozpoznawalnymi nazwiskami, jednak równie interesujące. Zachęcamy do zapoznania się także z nimi.

W ten weekend do oferty Netflixa trafi najdroższy film tej platformy z gwiazdorską obsadą – Ryanem Reynoldsem, Dwayne’em „The Rockiem” Johnsonem i Gal Gadot. Poza tym streamingowy gigant ma do zaoferowania dwie warte uwagi polskie produkcje, gangsterską oraz komediową. HBO GO w tym tygodniu prezentuje pełen akcji obraz o ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną w libijskim mieście Benghazi oraz osadzoną w XIX-wiecznej Anglii historię dwóch kobiet, które niespodziewanie zbliżają się do siebie, natomiast Amazon Prime Video serial o nastolatce, która zmaga się z trudnościami wynikającymi z obecnego klimatu politycznego i społecznego, starając się odnaleźć swoje miejsce. Sami zobaczcie, co Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video przygotowały dla Was w weekend 12-14 listopada 2021 roku.

Czerwona nota (Red Notice) – Netflix

 • Co to: film akcji opowiadający o pościgu za kryminalistką w wykonaniu nietypowego duetu; w głównych rolach występują Ryan Reynolds, Dwayne „The Rock” Johnson i Gal Gadot
 • Od kiedy dostępny na platformie: 12 listopada
 • Rok premiery: 2021

Czerwona nota to wydawane przez Interpol globalne wezwanie do wytropienia i schwytania najbardziej poszukiwanych przestępców. Jednak co się stanie, gdy najlepszy profiler FBI zostanie zmuszony do współpracy z jednym ze ściganych kryminalistów, aby schwytać drugiego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej produkcji Netflixa, która jest najdroższym projektem platformy. Jej budżet sięgnął 200 mln dolarów.

13 godzin: Tajna misja w Benghazi (13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi) – HBO GO

 • Co to: opowieść rozgrywająca się podczas wojny domowej w Libii; członkowie konsulatu USA walczą o przetrwanie podczas ataku na placówkę
 • Od kiedy dostępny na platformie: 12 listopada
 • Rok premiery: 2016

HBO GO do swojej biblioteki dołącza zrealizowaną z epickim rozmachem historię o sześciu byłych wojskowych pełniących rolę ochroniarzy, którzy pomimo przytłaczającej przewagi wroga toczyli heroiczną walkę, gdy 11 września 2012 roku terroryści zaatakowali amerykańską placówkę dyplomatyczną. Jest to oparta na faktach historia sześciu odważnych mężczyzn, którzy pokazali, czym jest bohaterstwo i poczucie odpowiedzialności za kraj oraz jego obywateli.

Korzystaj z HBO GO za 24,90 zł miesięcznie. Możesz się zarejestrować pod tym adresem.

Magnezja – Netflix

 • Co to: polski film gangsterski w klimacie westernu
 • Od kiedy dostępny na platformie: 12 listopada
 • Rok premiery: 2020

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Siostry Lewenfisz przejmują władzę nad zbójeckim klanem i próbują zaprowadzić porządek w odziedziczonym po bezwzględnym ojcu królestwie, jednocześnie starając się oprzeć rosnącym w siłę sowieckim bandytom. W cieniu tej rywalizacji dwójka braci z pomocą uwodzicielskiej Heleny zamierza okraść bank, w którym Lewenfiszowie trzymają swoje bogactwa. Jednak kilka błędnych decyzji i dwa trupy zagrażają ich intrydze, podobnie jak pojawienie się w miasteczku genialnej inspektor. Jest to krwawa i pełna czarnego humoru polska produkcja, w której występują między innymi Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra i Borys Szyc.

Amonit (Ammonite) – HBO GO

 • Co to: osadzona w Anglii w 1840 roku historia dwóch kobiet, które po poznaniu się odkrywają, że każda z nich może zaoferować to, czego szuka ta druga
 • Od kiedy dostępna na platformie: 14 listopada
 • Rok premiery: 2020

Na południowym wybrzeżu Anglii paleontolog Mary Anning dzieli czas między odszukiwanie i sprzedawanie turystom skamieniałości a opiekę nad chorą matką. Kiedy bogaty gość powierza Mary opiekę nad swoją cierpiącą na melancholię żoną Charlotte Murchison, nie może pozwolić sobie na odrzucenie tej oferty. Dumna i nieustająco zafascynowana swoją pracą paleontolożka na początku ściera się z Charlotte, ale pomimo dystansu wynikającego z różnych klas społecznych i osobowości, rozwija się między nimi silna więź, która zmusza obie kobiety do określenia prawdziwego charakteru ich relacji.

 1. Amonit na HBO GO

Always Jane – Amazon Prime Video

 • Co to: serial opowiadający o transpłciowej nastolatce, która próbuje poznać życie wykraczające poza to, co jest jej znane
 • Od kiedy dostępny na platformie: 12 listopada
 • Rok premiery: 2021

Jane Noury mieszka z rodziną na wsi w stanie New Jersey i jak każdy nastolatek musi zachować balans między przyjaciółmi, bliskimi i szkołą. Chociaż dzisiejszy klimat polityczny i społeczny może nie wydawać się najłatwiejszym okresem dla dorastającej transpłciowej nastolatki, nie poznałeś jeszcze jej rodziny. Podchodzą do innych z sercem na dłoni i z codziennością radzą sobie z humorem, podczas gdy Jane skupiona jest na życiu wykraczającym poza jej rodzinny dom.

 1. Always Jane na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

Jak zostać gwiazdą – Netflix

 • Co to: pełny muzycznych przebojów obraz, który zabiera widzów za kulisy talent show
 • Od kiedy dostępny na platformie: 10 listopada
 • Rok premiery: 2020

Kontrowersyjny talent show „Music Race” poszukuje nowych muzycznych talentów, przeprowadzając castingi w Polsce. Podczas jednego z nich dochodzi do awantury, do której doprowadziła młoda dziewczyna – Ostra, oburzona lekceważącym zachowaniem jurora w stosunku do jej matki. Producent programu, który dostrzega korzyści w wywołanym przez dziewczynę skandalu, decyduje się zakwalifikować ją do następnego etapu. Niedługo później okazuje się, że Ostra poza wybuchowym temperamentem posiada również niesamowity talent. Dziewczyna przekonuje się jednak, że sukces i popularność mają swoje mroczne strony, z którymi będzie musiała się zmierzyć, kontynuując walkę w programie z innymi uczestnikami.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.