Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2018, 13:47

autor: Czarny Wilk

Cloverfield 4 to horror w realiach II wojny światowej

Zgodnie z tradycją filmów rozgrywających się „w tym samym uniwersum” co Projekt: Monster, nowa odsłona, zatytułowana Overlord, zabierze nas do mocno odmiennych realiów - do czasów II wojny światowej.

Cloverfield z 2008 roku, w naszym kraju wyświetlany pod tytułem Projekt: Monster, mógł pochwalić się jedną z bardziej nietuzinkowych kampanii reklamowych w historii kina. Oryginalność się opłaciła i przełożyła na duży sukces filmu, stąd również powiązane z nim produkcje wymykają się tradycyjnym prawidłom Hollywood. Wpisując się w ten trend, istnienie czwartego filmu z serii ujawniono… już po zakończeniu prac na planie obrazu.

Ponieważ Overlord został już nakręcony, jego premiera może nastąpić nawet w tym roku. - Cloverfield 4 to horror w realiach II wojny światowej - wiadomość - 2018-01-31
Ponieważ Overlord został już nakręcony, jego premiera może nastąpić nawet w tym roku.

Jak donosi serwis SlashFilm.com, czwarty po Cloverfield, Cloverfield Lane 10 i wciąż czekającym na swój debiut God Particle film wydawany pod wspólnym szyldem nosić będzie tytuł Overlord i ukaże dramatyczne wydarzenia rozgrywające się w czasie II wojny światowej. Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

Dzień przed lądowaniem w Normandii amerykańscy spadochroniarze zostają zrzuceni za linię wroga, by przeprowadzić kluczową dla sukcesu całej inwazji misję. Gdy żołnierze zbliżają się do celu, odkrywają, że w okupowanej przez nazistów wiosce dzieje się coś wykraczającego poza założenia prostej operacji militarnej. Grupa musi zmierzyć się z paranormalnymi siłami będącymi częścią nazistowskich eksperymentów.

Overlord został wyreżyserowany przez Juliusa Avery’ego (Son of a Gun), a w rolach głównych wystąpią znany z 22 Jump Street Wyatt Russell oraz Jovan Adepo (Płoty). Podobnie jak w przypadku poprzedników, nad produkcją obrazu czuwa J.J. Abrams. Oficjalna data premiery nie została ujawniona, ale spekuluje się o październiku bieżącego roku. Wcześniej, bo już w kwietniu, zobaczymy God Particle.