Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 marca 2021, 17:27

„Królowa TikToka” najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych; PewDiePie zdetronizowany

Gwiazda TikToka, Charli D'Amelio, została najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowcyh, zbierając ponad 109 milionów obserwujących.

W SKRÓCIE:
  1. Charli D’Amelio została najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych.
  2. „Królowa TikToka” wyprzedziła znanego z YouTube’a szwedzkiego twórcę PewDiePie.

Charli D’Amelio została najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych, wyprzedzając PewDiePie. Nazywana „Królową TikToka” Charli wczoraj przekroczyła liczbę 109,4 miliona obserwujących, co pozwoliło przeskoczyć szwedzkiego youtubera o ponad 300 tysięcy śledzących.

Do tej pory PewDiePie mógł pochwalić się tytułem najpopularniejszego człowieka w mediach społecznościowych dzięki 109,1 miliona subskrybentów swojego kanału w serwisie YouTube. Jednak od jakiegoś czasu 16-letnia Charli deptała mu po piętach, zyskując średnio kilkudziesiąt tysięcy obserwujących każdego dnia.

Oczywiście ciężko porównywać bezpośrednio twórców w serwisie YouTube i TikTok, jednak błyskawiczna kariera D’Amelio robi wrażenie. Nieznana nikomu wcześniej nastolatka pojawiła się na platformie w 2019 roku wybijając się dzięki nagraniom, na których tańczyła i udawała śpiew, ruszając ustami (lip-sync). Od tego czasu udało się jej m.in. otrzymać dedykowany napój w sieci Dunkin’ Donuts oraz zostać gwiazdą reklamy wyemitowanej podczas Superbowl. W przygotowaniu jest także serial poświęcony jej rodzinie. Ma on trafić na platformę Hulu w tym roku.

Charli D’Amelio może pochwalić się na swoim profilu także zebraniem 8,8 miliarda wyświetleń materiałów wideo. Pojedyncze nagrania oglądane są kilkadziesiąt milionów razy, nierzadko przebijając barierę 100 milionów.

  1. Tom Cruise ofiarą deepfake - fałszywe konto z aktorem podbija Internet
  2. TikTok zagrożeniem dla dzieci - skarga w Komisji Europejskiej
„Królowa TikToka” najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych; PewDiePie zdetronizowany - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.