Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2022, 18:40

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

To nie jest dobry czas na podwyżkę ceny Xboxa, powtarza Phil Spencer

Wygląda na to, że Microsoft, w przeciwieństwie do Sony, czuje większą empatię względem swoich klientów. Szef działu Xboxa, Phil Spencer, zapewnia, że firma nie zamierza w tym momencie dokładać problemów graczom, którzy i tak są w trudnej sytuacji.

Źródło fotografii: Unsplash, Jonathan Kemper.

Być może pamiętacie, jak pod koniec sierpnia informowaliśmy Was o tym, że Sony zapowiedziało podwyżkę cen konsol PlayStation 5 m.in. na rynku europejskim. Japońska firma swoją decyzję argumentowała „wysoką globalną inflacją, a także niekorzystnym trendem walutowym”.

Była to oczywiście doskonała szansa na odpowiedź ze strony Microsoftu. Gigant z Redmond zapewnił wówczas, że w przeciwieństwie do swojego konkurenta, nie zamierza w najbliższym czasie podnosić kosztów urządzeń z rodziny Xbox. Szef owej marki, Phil Spencer, w wywiadzie dla CNBC postanowił się odnieść do całej sytuacji raz jeszcze (via VGC).

W rozmowie z dziennikarzem dyrektor generalny działu Xboxa podkreślił, że obecnie konsumenci znajdują się w trudniejszej niż kiedykolwiek sytuacji ekonomicznej, dlatego firma nie planuje dokładać im kolejnych problemów. Aby jednak nie było zbyt słodko, Spencer zaznaczył, że podwyżka cen konsol w przyszłości nie jest wykluczona.

Nigdy nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek czegoś nie zrobimy, ale... mogę dziś zdecydowanie powiedzieć, że nie mamy w planach podnoszenia cen naszych konsol. Uważamy, że w czasach, w których nasi klienci doświadczają większych niż kiedykolwiek wyzwań ekonomicznych, nie byłby to właściwy ruch – powiedział CEO Xboxa.

Xboxa Series X kupisz tutaj

W wywiadzie poruszono również temat dalszej ekspansji Microsoftu po ewentualnym dopięciu transakcji kupna Activision Blizzard na ostatni guzik. Biznesmen stwierdził, że firma nie zamierza spoczywać na laurach, bowiem w branży gier trzeba się nieustannie rozwijać, aby dostarczyć klientom możliwie najlepsze produktu. Jest to ciekawe założenie w obliczu wczorajszych doniesień o problemach z nabyciem AB ze strony brytyjskiego regulatora. Poniżej możecie obejrzeć całą rozmowę Phila Spencera z dziennikarzem CNBC.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej