Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2018, 13:37

autor: Serek

Były piłkarz reprezentacji Niemiec uzależniony od Fortnite?

Wszyscy kochamy gry wideo, ale doskonale wiemy, jak łatwo „jeszcze tylko jedna partyjka" potrafi zmienić się w całą noc grania. Taką wiedzę posiada zapewne Mesut Oezil, były reprezentant Niemiec, który według bloga poświęconego Arsenalowi jest uzależniony od gry Fortnite.

Od Fortnite nie mogą się oderwać nawet zawodowi piłkarze. - Były piłkarz reprezentacji Niemiec uzależniony od Fortnite? - wiadomość - 2018-12-08
Od Fortnite nie mogą się oderwać nawet zawodowi piłkarze.

Sportowe media informują o kolejnym przypadku możliwego uzależnienia od gry Fortnite. Tym razem ofiarą nałogu miałby być były reprezentant Niemiec Mesut Oezil. Pomocnik Arsenalu Londyn nie zagrał w czterech ostatnich meczach swojej drużyny, ma opuścić także dzisiejsze spotkanie z Huddersfield Town. Oficjalnym powodem podawanym mediom przez rzecznika klubu jest ból pleców. Innego zdania jest natomiast Le Grove - blog poświęcony Kanonierom. Według blogerów, prawdziwą przyczyną problemów Oezila jest jego obsesja na punkcie Fortnite.

Piłkarzowi wyliczono, że spędził w grze już ponad 100 tysięcy minut, co daje w rezultacie ponad 1700 godzin, czyli 72 dni. Taka ilość czasu spędzonego przed konsolą może spowodować prawdziwy ból pleców. Hipoteza wysnuta przez autora bloga została nawet poparta przez lekarza sportowego, który na łamach Bilda powiedział:

Nałogowe granie rzeczywiście może być przyczyną problemów z plecami zawodnika. Zawodowy sportowiec zdecydowanie szybciej odczuwa konsekwencje bezczynności niż „zwykły” człowiek. To dlatego, że ciało sportowca jest przyzwyczajone do zupełnie innego wysiłku.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu Mesut Oezil założył własny zespół e-sportowy. Drużyna koncentruje się na rozgrywkach w FIF-ie 19. Niedawno głośno było również o założonym przez piłkarza kanale w serwisie Twitch, na którym zawodnik ma zamiar streamować swoją zabawę innym użytkownikom.

Naturalnie brak gry zawodnika, poza kontuzją, można tłumaczyć problemami z formą i zmianą trenera, która dotknęła Arsenal przed sezonem. Ze stanowiska ustąpił wieloletni francuski szkoleniowiec Arsene Wenger, w miejsce którego pojawił się Unai Emery. Zmiana trenera często wiąże się ze zmianą koncepcji na zespół. Jednakże nie można bagatelizować problemu związanego z uzależnieniem od gier wśród zawodowych sportowców, szczególnie że nie jest to pierwszy taki przypadek. Wcześniej podobna sytuacja dotknęła chociażby młodego piłkarza Barcelony Ousmane’a Dembele. Ze słabości do Fortnite znany jest również Antoine Griezmann, napastnik Atletico Madryt i reprezentacji Francji. Piłkarz wielokrotnie wykorzystywał znane motywy taneczne, by celebrować zdobycie bramki w meczu.