Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 14:16

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Bug z LoL-a usunięty po latach; to był koszmar

Patch 12.17 w LoL-u przyniósł kres jednemu z najbardziej irytujących bugów w grze. Teraz nie musicie się martwić, że źle wykorzystacie szybkie sygnały.

Źródło fot. powyżej: leagueoflegends.com

Do League of Legends trafił patch 12.17, który jest ostatnim przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 29 września. Posypało się sporo nerfów, jak i buffów, choć największą uwagę przykuł jeden z naprawionych błędów. Otóż kursor nie będzie już latał jak szalony po pingowaniu.

Mała zmiana, a cieszy

Problem z kursorem podczas wysyłania pingów występował w grze od dobrych kilku lat. Gracze, chcąc zaalarmować członków swojej drużyny, nierzadko zamiast ostrzeżenia wysyłali sygnał, że są w drodze, czy potrzebują pomocy. Dla wielu z nich było to koszmarne doświadczenie.

Mimo to błąd był na tyle mały, że niektórzy myśleli, że spotykał tylko ich – ze względu na myszkę, której używają. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

„Naprawiono błąd, w wyniku którego kursor poruszał się chaotycznie podczas używania szybkich sygnałów.”

Dobrze wiedzieć, że nie jestem szalony – napisał CrystalizedSeraphine.

Co jeszcze w patchu 12.17

Jako że jest to przedostatnia aktualizacja, która pojawi się przed Mistrzostwami, to Riot Games zdecydowało się na osłabienie tych postaci, które dominowały w play-offach na świecie. Co ciekawe, zmiany otrzymali Maokai i Hecarim.

Pierwszy z bohaterów po nowym patchu będzie mógł wrócić do jungli oraz na topa, jednocześnie pozostając sprawnym na pozycji supporta. Hecarim skupi się z kolei bardziej na obrażeniach niż roli tanka. W tym celu zmianom uległy jego umiejętności Q i W

Bug z LoL-a usunięty po latach; to był koszmar - ilustracja #1

Źródło: leagueoflegends.com

Zmiany pojawiły się również w przedmiotach. Stoper stał się droższy (z 650 na 750 sztuk złota), co odbiło się na cenie Anioła Stróża i Klepsydry Zhonyi, które również wzrosły. Wzmocniony został z kolei Naramiennik Poszukiwacza.

Na sam koniec warto wspomnieć, że od jutra (9 września) w sklepie LoL-a dostępne będą również cztery nowe skórki: Król Viego, Blitzcrank Igrzysk Zenitu, Jayce Igrzysk Zenitu i Lee Sin Igrzysk Zenitu.

  1. Oficjalna strona League of Legends