Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2018, 15:20

autor: Serek

Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy w filmie Glass

Studio Universal Pictures oficjalnie zapowiedziało kontynuację filmów Niezniszczalny oraz Split, zatytułowaną Glass. Zobaczymy w niej między innymi Bruce'a Willisa, Samuela L. Jacksona oraz Jamesa McAvoya. Premiera w styczniu 2019 roku.

Scena w szpitalu psychiatrycznym robi wrażenie. - Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy w filmie Glass - wiadomość - 2018-07-21
Scena w szpitalu psychiatrycznym robi wrażenie.

Na oficjalnym kanale Universal Pictures, w serwisie YouTube, pojawił się zwiastun nowego filmu Manoja Nighta Shyamalana, zatytułowanego Glass. Produkcja będzie jednocześnie kontynuacją Niezniszczalnego oraz Splita. Światowa premiera zaplanowana jest na 18 stycznia 2019 roku. Tytuł będzie idealną okazją, by zobaczyć gwiazdy kina ponownie wcielające się w postaci z poprzednich filmów. Na ekranie ujrzymy Bruce’a Willisa, grającego Davida Dunna, byłego ochroniarza posiadającego nadnaturalne zdolności, Jamesa McAvoya w roli Kevina Wendella Crumba, człowieka o 23 osobowościach, oraz Samuela L. Jacksona jako Elijaha Price’a, który sam o sobie mówi per Mr. Glass. Do męskiego gwiazdozbioru dołącza Anya Taylor-Joy, która podobnie jak w Splicie, zagra Casey Cooke. W obsadzie nie zabraknie również zdobywczyni Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym, Sarah Paulson, która wcieli się w postać psychiatry specjalizującej się w jednostkach wierzących, że są superbohaterami.

Akcja filmu toczy się po wydarzeniach znanych ze Splita. Punktem wyjściowym dla fabuły Glass jest pobyt trójki głównych bohaterów w zakładzie psychiatrycznym. Jak łatwo się domyślić, wszystko wymyka się spod kontroli. David Dunn, wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, musi wytropić Kevina Wendella Crumba, który wskutek zmiany osobowości staje się Bestią. Wszystkiemu przygląda się Elijah Price, czyli tytułowy Glass, który pomimo wrodzonej łamliwości kości, za to nadrabiając inteligencją, pozostaje niebezpiecznym zawodnikiem w całej grze. Film będzie thrillerem psychologicznym, prawdopodobnie z elementami fantastyki i science fiction. Sam trailer zwiastuje mroczny klimat i ciekawe podejście reżysera do tematu superbohaterów.

Czy szykuje się nam jeden z najlepszych mainstreamowych filmów 2019 roku?
Czy szykuje się nam jeden z najlepszych mainstreamowych filmów 2019 roku?

Pamiętajmy, że Glass opowie o losach postaci znanych z dwóch poprzednich filmów M. Nighta Shyamalana. Pierwszym z nich jest Niezniszczalny z 2000 roku, przedstawiający historię Davida Dunna, ochroniarza stadionowego, który jako jedyny ze 131 pasażerów przeżył katastrofę pociągu. Kontaktuje się z nim Elijah Price, właściciel sklepu z komiksami, który uznaje Dunna za superbohatera. Glass będzie bezpośrednią kontynuacją Splita z 2016 roku. W filmie poznajemy człowieka o 23 osobowościach, który porywa trzy dziewczyny. Wśród nich była Casey Cooke i tylko jej udaje się uciec. Oba filmy spotkały się z bardzo zróżnicowanymi opiniami. Zobaczymy, czy gwiazdorska obsada oraz osobliwe podejście do kina o superbohaterach przyniosą najnowszej produkcji Shyamalana pożądany sukces.

  1. Oficjalna strona filmu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.