Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2017, 12:55

autor: Czarny Wilk

Bright nie zachwycił recenzentów. Netflix zapowiada sequel

Hollywoodzki budżet i zaangażowanie znanych nazwisk jak David Ayer i Will Smith nie wystarczyły, by zapewnić sukces nowemu widowisku fantasy Netfliksa - pierwsze recenzje w większości krytykują Bright. Mimo to serwis zapowiada kontynuację.

Oprócz stale rozwijanej i cenionej przez fanów oraz krytyków bazy autorskich seriali, Netflix produkuje również własne filmy. Na tym polu gigant VOD nie odnosi jednak takich sukcesów jak w przypadku produkcji odcinkowych. Nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy pokładano w Bright, widowisku fantasy z Willem Smithem w roli głównej. Wysyp negatywnych recenzji świadczy jednak o tym, że i tym razem się nie udało. Mimo to produkcja doczeka się sequela.

Will Smith nie ma ostatnio szczęścia w doborze filmów. - Bright nie zachwycił recenzentów. Netflix zapowiada sequel - wiadomość - 2017-12-21
Will Smith nie ma ostatnio szczęścia w doborze filmów.

Najnowszy obraz wyreżyserowany przez Davida Ayera (Królowie ulicy, Furia) spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem krytyków – według serwisu agregującego recenzje Rotten Tomatoes jedynie 28% tekstów ocenia film pozytywnie. Nie lepiej Bright radzi sobie na Metacritic, gdzie może pochwalić się jedynie 28 punktami Metascore (na 100 możliwych). Chociaż oba wyniki obliczone zostały na bazie stosunkowo niewielkiej ilości tekstów (18 w przypadku RT i 11 na MC), to nie zachęcają one do poświęcenia debiutującej 22 grudnia produkcji czasu.

Redaktor Vanity Fair określił najnowszy film Ayera „równie głośnym i głupim co Legion samobójców” - poprzedni, również negatywnie przyjęty obraz reżysera. Słów krytyki nie szczędzi również Todd Gilchrist z The Wrap, którego zdaniem produkcja jest „niesamowicie złym filmem science fiction”. Bright zachwycił natomiast recenzenta Variety, śmiało nazywającego go „jak dotąd najlepszym własnym filmem Netfliksa”.

Chłodne przyjęcie nie będzie jednak oznaczało końca wykreowanego w filmie uniwersum. Jak donosi serwis Bloomberg, serwis VOD zamówił już kontynuację Brighta, w której ponownie zobaczymy Willa Smitha.

Produkcja jest pierwszym wysokobudżetowym projektem Netfliksa i rozgrywa się w przypominającej nasz własny świat rzeczywistości, w której koegzystują ze sobą ludzie oraz stworzenia z baśni i mitów. Will Smith wciela się w rolę policjanta, który razem z będącym orkiem partnerem przypadkowo wplątuje się w ciąg wydarzeń mogących zagrozić przyszłości świata.

filmy i serialefilmy Will Smith Bright Netflix