Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2020, 12:30

autor: Sodar

Brazylijskie GTA wygląda jak żart i ma trafić na Xbox Series X / S

Gra o enigmatycznym tytule „171” tworzona przez studio Betagames to kolejny klon GTA, nie da się tego ukryć. Mimo że oprawa graficzna na to nie wskazuje, produkcja ma trafić także na konsole nowej generacji.

W SKRÓCIE:
  • kolejny klon GTA? Tak, tym razem w brazylijskich fawelach. Premiera „wkrótce” :).

Gra studia Rockstar Games to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na świecie. Często nawet osoby nie będące graczami bez problemu kojarzą skrót GTA. Nie dziwi więc, że ciągle powstają klony tej niezwykle popularnej produkcji. Gra o dość intrygującym tytule 171 ewidentnie próbuje popłynąć na fali sukcesu kultowej marki. Stojące za nią studio Betagames zamierza wydać grę na PC, a także na konsole PS4, Xboksa One, Switch i, co ciekawe, nawet na next-geny, a konkretnie Xbox Series X/S. W rozmowie z serwisem Gematsu, Marivaldo Cabral, CEO QUByte Interactive, stwierdził, że powinna być też wersja na PlayStation 5.

Informuje o tym ostatni wpis na Twitterze:

Chcielibyśmy ogłosić nasze partnerstwo z QUByte Interactive, które będzie odpowiedzialne za przeniesienie i wprowadzenie gry 171 także na konsole PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz urządzenia nowej generacji Xbox z serii X i S. Wkrótce opublikujemy więcej wiadomości o grze!

Akcja gry ma mieć miejsce w fikcyjnym, brazylijskim mieście. Z opublikowanych do tej pory materiałów wynika, że większość terenów przypomina nieco fawele. Fabuła nawet nie sprawia wrażenia oryginalnej. Protagonista o swojsko brzmiącym imieniu Nicolau (czyli Nico), zamiast być praworządnym, ciężko pracującym obywatelem, wybiera złą drogę. Tytuł ma oferować rozgrywkę typowo sandboksową, strzelaniny z policją i miasto pełne NPC reagujących na poczynania gracza. Pojazdy będzie można poddawać tuningowi (a przynajmniej zmieniać im koła).

Brazylijskie GTA wygląda jak żart i ma trafić na Xbox Series X / S - ilustracja #1
W sumie nie jest tak źle, widać nawet dziury po kulach :)

Jak to wygląda w praktyce? Trailery 171 mogłyby zrobić wrażenie… ale jakieś dziesięć lat temu. Grafika delikatnie mówiąc „nie powala”, choć osobiście widziałem dużo gorsze klony GTA. W jaki sposób ten produkt ma nawiązać rywalizację z innymi tytułami na Xboksie Series X/S (a nawet na PS4)? Doprawdy, ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Gameplay sprawia już nieco lepsze wrażenie, strzelanie wygląda znośnie, pojazdy wydają się korzystać z jakiejś fizyki jazdy. Co ciekawe, z historii wpisów na Twitterze wynika, że tytuł jest tworzony od ponad 5 lat. Gra ma obecnie status pre-alfa, a data premiery określona jest jako „Em Breve”, co znaczy „wkrótce”.