Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2015, 10:10

Body/Ciało, Focus - weekendowe premiery filmowe

Kinowy marzec otwierany jest weekendem z aż 10 premierowymi filmami, choć wobec nowej produkcji Małgorzaty Szumowskiej (Body/Ciało) i potencjalnego hitu z Willem Smithem (Focus) pozostałe propozycje frekwencyjnego startu nie mają.

Body/Ciało

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej porusza ciekawy, rzadko omawiany w polskim kinie temat – czy jest życie po życiu? Co prawda nie można spodziewać się efektownego dreszczowca czy inteligentnej opowieści o duchach, a raczej dosyć kameralnego dramatu, to jednak ten nadprzyrodzony wątek brzmi bardzo interesująco. Oto grany przez Janusza Gajosa prokurator musi pogodzić się ze stratą ukochanej żony, a jednocześnie uporać się z problemami, jakie ma jego dorosła córka – wychodząca z depresji anorektyczka. Prokurator to człowiek szkiełka i oka, który śmierć rozumie dosłownie i definiuje ją przez martwe ciało na stole. Z kolei terapeutka Anna twierdzi, że potrafi nawiązać kontakt z zaświatami i na dodatek ma do przekazania panu prokuratorowi wiadomość od zmarłej ukochanej. Nagroda dla reżyserki na festiwalu filmowym w Berlinie, pozytywne recenzje i wyśmienite kreacje aktorskie powinny przyciągnąć widzów do kin.

 1. Reżyseria: Małgorzata Szumowska
 2. Grają: Maja Ostaszewska, Janusz Gajos, Justyna Suwała

Focus

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Focus jest filmem z przeciwnego spektrum – to wysokobudżetowa rozrywka rodem z Hollywood. Will Smith gra postać Nicky'ego, prawdziwego mistrza wśród oszustów, który pomału kończy z tym niespecjalnie moralnym fachem. Pragnie pozostawić po sobie jakiś ślad, więc pod skrzydła bierze początkującą „w branży” Jess, której przekazuje triki i tajniki. Sprawa się komplikuje, gdy między nimi rodzi się uczucie, a Nicky zrywa znajomość. Gdy kilka lat później oboje się spotkają, ostatni wielki numer w karierze wytrawnego oszusta stanie się prawdziwym wyzwaniem. Piękni ludzie (czy Will Smith w ogóle się starzeje?), piękne lokacje, pościgi, starcie charakterów i potencjał na fajne zwroty akcji. W ten weekend Focus nie ma żadnej konkurencji w gatunku „blockbuster”.

 1. Reżyseria: Glenn Ficara, John Requa
 2. Grają: Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santoro

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Dumni i wściekli (dobrze oceniany komediodramat o grupie gejów, którzy wspierają brytyjskich górników podczas strajku),
 2. Był sobie las (film dokumentalny o amazońskiej dżungli),
 3. Wilkołacze sny (stylowy duński horror na tematy wiadomego stwora),
 4. Bóg nie umarł (film o dyskusji na temat istnienia boga – student kontra wykładowca, w którego rolę wcielił się telewizyjny Herkules, Kevin Sorbo).
 5. Fru! (animacja o ptasim przewodniku stada, który się do tego zadania zupełnie nie nadaje),
 6. Nocturna (fantazyjna animacja o bojącym się ciemności Timie),
 7. We dwoje zawsze raźniej (francuski komediodramat o przyjaźni mężczyzny z depresją i kobiety z zaburzeniami psychicznymi),
 8. Pod ochroną (argentyński dramat o przemocy domowej).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej