Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 11:42

autor: Miki

Blade & Soul z ponad millionem zachodnich graczy

Od czasu premiery koreańskiego MMORPG Blade & Soul w Ameryce Północnej i Europie, grze udało się przyciągnąć na serwery ponad milion graczy.

Zachodnia, czyli amerykańska i europejska premiera Blade & Soul miała miejsce 19 stycznia i od tego czasu grze udało się przyciagnąć milion nowych graczy. Świadczy to o pewnym sukcesie Blade & Soul na anglojęzycznym rynku, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że dostęp do tytułu jest całkowicie darmowy. W przypadku gier z modelem Free to Play bardzo często na początku możemy zaobserwować szybki przyrost grających, ale zazwyczaj po kilku tygodniach liczba ta znacznie spada.

Blade & Soul jest mocno osadzone w tradycyjnej koreańskiej mitologii. - Blade & Soul z ponad millionem zachodnich graczy - wiadomość - 2016-01-26
Blade & Soul jest mocno osadzone w tradycyjnej koreańskiej mitologii.

Z okazji osiągnięcia pułapu miliona graczy, firma NCSoft West opublikowała notkę prasową. Pisze w niej o zaskoczeniu i radości tak dużym zainteresowaniem grą na Zachodzie oraz obiecuje dalszą pracę nad kolejnymi łatkami do produkcji, które poprawią jej działanie oraz wprowadzą jeszcze więcej zawartości.

Wynik robi wrażenie, należy jednak pamiętać, że Blade & Soul jest dostępne na azjatyckich rynkach od 2012 roku i tam również cieszyło się dużym powodzeniem. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem w Europie i Ameryce Północej miały miejsce sytuacje, w których serwery nie wytrzymywały obciążenia. Z tego powodu NCSoft musiało wprowadzić pewne ograniczenia, takie jak kolejki na serwery lub opcję auto-kick, czyli automatyczne wyrzucanie nieobecnych przy klawiaturach graczy. Mimo ograniczeń zainteresowani byli bardzo chętni, aby wypróbować koreańską produkcję i nie przeszkodziło im nawet czasowe zamknięcie niektórych serwerów, po to żeby poradzić sobie z przeludnieniem oraz napływającymi użytkownikami.

Z przeciwnikami walczymy przy pomocy broni białej oraz magii - Blade & Soul z ponad millionem zachodnich graczy - wiadomość - 2016-01-26
Z przeciwnikami walczymy przy pomocy broni białej oraz magii

Blade & Soul to gra MMORPG koreańskiego studia NCSoft, obecna na rynkach azjatyckich już od prawie 4 lat. Produkcja oferuje otwarty, dynamicznie zmieniający się świat, w którym gracze mogą wspólnie stawić czoła zwykłym przeciwnikom lub walczyć między sobą. Gra bardzo silnie inspiruje się mitologią koreańską i dalekowschodnią stylistyką, stawiając nacisk na widowiskowy system walki oraz wiele przerywników animowanych.

Swoją początkową popularność Blade & Soul może zawdzięczać unikalnemu charakterowi i temu, że gra jest darmowa, jednak są w niej obecne mikrotransakcje. Produkcję możecie pobrać w każdej chwili pod tym adresem. Żeby z niej skorzystać należy również założyć darmowe konto na stronie NCSoftu, którą znajdziecie tu.