Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2016, 15:03

autor: Góral

Blackwake - sieciowa morska gra FPP ukaże się w I kwartale 2017 roku

Studio Mastfire udostępniło na Steamie kartę gry Blackwake. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że morska produkcja FPP ukaże się w I kwartale 2017 roku oraz poznaliśmy jej wymagania sprzętowe.

Poznaliśmy przybliżony termin premiery ciekawie zapowiadającej się gry Blackwake. Produkcja została sfinansowana na Kickstarterze w 2015 roku i po kilku testach alfa deweloperzy powoli zbliżają się do końca prac. Tytuł ukaże się najpewniej w lutym 2017 roku i w związku z tym studio Mastfire opublikowało już kartę produkcji na Steamie. Dzięki niej wiemy, jakie wymagania będzie musiał spełnić komputer zainteresowanych graczy. Widoczna poniżej konfiguracja umożliwi, według deweloperów, zabawę w rozdzielczości 1920x1080 na najniższych ustawieniach graficznych ze średniej jakości cieniami. Animacja powinna utrzymywać się w okolicach 60 klatek na sekundę.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5 2400 lub AMD FX-8320;
  • Karta grafiki: AMD Radeon R9 270 lub Nvidia GeForce GTX 660;
  • DirectX 11;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • Twardy dysk: 5 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8 lub Windows 10.
Blackwake to gra dla prawdziwych wilków morskich… oraz miłośników herbaty. - Blackwake - morska gra FPP ukaże się w I kwartale 2017 roku - wiadomość - 2016-12-15
Blackwake to gra dla prawdziwych wilków morskich… oraz miłośników herbaty.
Blackwake w skrócie:
  • pierwszoosobowa, morska gra akcji;
  • ukaże się w pierwszym kwartale 2017 roku – najpewniej w lutym;
  • dostępna będzie tylko na komputerach osobistych.

Blackwake to przeznaczona do zabawy w multiplayerze pierwszoosobowa gra akcji. W produkcji wcielimy się w jednego z członków załogi statku (albo samego kapitana) i powalczymy z innymi ekipami, w trybach pozwalających na rozgrywki z udziałem od 16 do nawet 64 graczy naraz. Kluczem do sukcesu podczas zmagań będzie ścisła współpraca wszystkich osób – jeden musi ładować działo, drugi z niego strzelać, trzeci starać się naprawiać niektóre uszkodzenia statku czy też wylewać wodę przedostającą się na pokład. Oczywiście w razie potrzeby można będzie też spróbować przedostać się na wrogi statek. Nad wszystkimi czynnościami powinien czuwać wybrany przez resztę załogi kapitan, którego zadaniem jest wydawanie poleceń i koordynowanie działań.

Zabawa w Blackwake odbywać będzie się w kilku trybach. Podstawowym mają być zmagania 1 na 1 statek, ale dostępne będą też inne opcje, w tym walka 3 vs 3. W trakcie starć panować mają różne warunki pogodowe, więc raz będzie świecić słoneczko, a innym razem stoczymy starcie nie tylko z przeciwną załogą, ale także z szalejącym sztormem. Poza tym gameplay zostanie urozmaicony przez możliwość nadania nazwy swojemu statkowi, pomalowania go na dowolny kolor czy też wybrania stroju dla podopiecznego. Ponadto deweloperzy obiecują dalsze wspieranie gry po premierze, ale na szczęście nie chodzi o płatne rozszerzenia, a darmowe DLC.

Blackwake - morska gra FPP ukaże się w I kwartale 2017 roku - ilustracja #2