Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2021, 12:58

Blacktail - waleczna Baba Jaga w polskiej grze FPP

Polski zespół The Parasight pracuje nad projektem BLACKTAIL. Będzie to przygodowa gra akcji, stanowiąca nietypową wariację na temat baśni o Babie Jadze.

BLACKTAIL W SKRÓCIE:
 • Deweloper: The Parasight
 • Wydawca: The Parasight
 • Gatunek: przygodowa gra akcji
 • Platforma: PC, XSX, PS5

Krakowskie studio The Parasight zapowiedziało BLACKTAIL, czyli przygodową grę akcji FPP, która zaoferuje świeżą interpretację słowiańskich baśni o Babie Jadze. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5. Nie podano planowanej daty premiery. Wiemy za to, że tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

W BLACKTAIL pokierujemy Yagą – szesnastoletnią dziewczyną, którą oskarżono o czary i wygnano z wioski. Podczas przygody spróbujemy odkryć prawdę o zaginionych przyjaciołach i ostatecznie stworzymy własną legendę, stając się opiekunką lasu i postrachem nieostrożnych dzieci.

W wyprawie towarzyszyć nam będzie tajemniczy głos, pomagając nie tylko w zdobyciu wielkiej mocy, ale również odzyskaniu utraconych wspomnień, z których każde będzie miało postać opowieści wykonanej w konwencji 2.5D.

Przygoda rozgrywana będzie z perspektywy pierwszoosobowej. Gracz ma eksplorować lokacje, zbierać zioła, polować oraz walczyć z wrogami. W potyczkach wykorzystamy głównie łuk oraz zaklętą rękawicę. Gra zaoferuje system craftingu pozwalający na wytwarzanie strzał i warzenie eliksirów. Rozgrywkę urozmaici odnajdywanie skarbów i fragmentów prastarych słowiańskich legend.

BLACKTAIL zaoferuje także system moralności, pozwalając nam decydować o losach mieszkańców krainy. Nasze wybory będą miały wpływ na przebieg historii oraz rozgrywkę. W grze nie zabraknie także mechaniki rozwoju, w ramach której będziemy kolekcjonowali zagubione karty prastarego Grymuaru oraz warzyli mikstury pozwalająca ulepszać nasze umiejętności.

 1. Oficjalna strona gry

Na koniec warto wspomnieć, że w serwisie Steam pojawiła już się karta poświęcona grze, dzięki czemu poznaliśmy jej wymagania sprzętowe.

BLACKTAIL – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: i5-2400 3.1GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 4 GB
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 15 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

BLACKTAIL – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: i5-6600 3.3GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB
 4. DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 15 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit
E3 2021