Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2022, 12:18

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Polskie Blacktail nie poraża wymaganiami i cieszy oko nowym gameplayem

Pierwszoosobowa przygodowa gra akcji Blacktail zadebiutuje na rynku w przyszłym tygodniu. W związku z tym do sieci trafił nowy materiał, prezentujący polską grę od studia The Parasight. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe na PC.

Źródło fot. Focus Entertainment
i

Jeśli są wśród Was fani magii, to prawdopodobnie czekacie na grę Blacktail (premiera już w przyszłym tygodniu). Zarówno Focus Entertainment, jak i twórcy z krakowskiego studia The Parasight doskonale sobie zdają z tego sprawę, ponieważ opublikowali w sieci niezbędne dla nas informacje przed debiutem tej interesującej pozycji.

Mowa o oficjalnych wymaganiach sprzętowych gry w wersji na komputery osobiste. Prezentują się one bardzo przyjemnie i większość „blaszaków” powinna bez większych trudności udźwignąć ten tytuł.

Blacktail – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-4300
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 4 GB VRAM, NVIDIA GeForce GTX 960 lub Radeon RX 470
 • DirectX: wersja 11
 • Wolna przestrzeń na dysku: 20 GB

Blacktail – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1500X
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 6 GB VRAM, NVIDIA GeForce GTX 1660 Super lub Radeon RX 590
 • DirectX: wersja 12
 • Wolna przestrzeń na dysku: 20 GB

Oprócz powyższych specyfikacji twórcy opublikowali w Internecie krótki, aczkolwiek bogaty w rozgrywkę zwiastun. Być może materiał ten pomoże graczom rozważającym zakup produkcji w dokonaniu właściwego wyboru.

O Blacktail usłyszeliśmy po raz pierwszy w czerwcu tego roku. Produkcja została wówczas przedstawiona jako nowe spojrzenie na klasyczną opowieść o Babie Jadze. W trakcie zabawy wcielimy się właśnie w tę postać – zobrazowaną jako szesnastoletnia dziewczyna, która została oskarżona o czary i wygnana z wioski. Podczas przygody będziemy musieli odkryć prawdę o zaginionych przyjaciołach i ostatecznie stać się opiekunką lasu oraz postrachem nieostrożnych dzieci.

Blacktail zadebiutuje 15 grudnia. Gra będzie dostępna z polskimi napisami i trafi zarówno na PC, jak i konsole PS5 oraz XSX/S.

Jeśli jesteście zainteresowani tytułem i macie w sobie żyłkę do interesów, przypomnijmy, że na Steamie i GOG-u istnieje możliwość złożenia preorderu na grę z 20-procentową zniżką (95,99 złotych). Po 15 grudnia cena Blacktail podskoczy do 119,99 zł.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej