Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2023, 13:10

autor: Mateusz Libera

Black Panther: Wakanda Forever po debiucie na Disney Plus pobiła kolejny rekord

Wraz z początkiem lutego na Disney+ trafił film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. W ciągu zaledwie pięciu dni tytuł ten pobił kolejny rekord.

Źródło fot. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, Ryan Coogler, Marvel Studios, 2022
i

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu w reżyserii Ryana Cooglera trafiła na Disney+ 1 lutego i szybko stała się najchętniej oglądaną filmową premierą Marvela w tym serwisie. Choć Disney nie podał żadnych konkretnych liczb, wiadomością podzielił się w poniedziałek, informując, że zaledwie w pięć dni Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu pobiła wszystkie poprzednie filmowe premiery Marvela na Disney+, ustanawiając tym samym nowy rekord.

Film jest kontynuacją Czarnej Pantery z 2018 roku. Fabuła rozgrywa się po śmierci króla T’Challi, którego grał Chadwick Boseman. Osłabiona Wakanda szuka sposobu na przetrwanie. Królowa Ramonda (Angela Bassett) i jej towarzysze będą musieli walczyć, by chronić swój naród przed obcymi mocarstwami. W tym celu połączą siły z agencja War Dog, czyli służbami wywiadowczymi Królestwa Wakandy.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu została nominowana do Oscarów w pięciu kategoriach, lecz nie ma pośród nich najważniejszej, dla najlepszego filmu. Nominacją uhonorowano za to Angelę Basset w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa – jest to pierwsza artystka Marvel Studios nominowana do Oscara za rolę w adaptacji komiksu. Wcześniej Basset była nominowano do Oscara za rolę w Tinie, a także wielokrotnie do innych prestiżowych nagród branży filmowej.

Obie części Czarnej Pantery możecie obejrzeć na Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na Youtube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej