Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2016, 13:16

autor: Adrian Werner

BioShock: The Collection na PC - wymagania sprzętowe i instrukcje dla posiadaczy wcześniejszych wydań

Firma 2K Games ujawniła wymagania sprzętowe pecetowej wersji BioShock: The Collection. Podano również, w jaki sposób posiadacze pierwotnych wydań (spoza Steama) będą mogli za darmo uzyskać dostęp do ulepszonych edycji gier.

Już tylko kilka dni pozostało do premiery BioShock: The Collection, czyli zestawu zawierającego zremasterowane wersje popularnej trylogii FPS-ów. Wydawca, czyli 2K Games, uznał, że najwyższy czas podać wymagania sprzętowe edycji pecetowej. Przy okazji ujawniono również, co będą musieli zrobić posiadacze oryginalnych wydań, aby za darmo wejść w posiadanie ich ulepszonych wersji.

BioShock: The Collection ukaże się w przyszłym tygodniu. - BioShock: The Collection na PC- wymagania sprzetowe i instrukcje dla posiadaczy wcześniejszych wydań - wiadomość - 2016-09-10
BioShock: The Collection ukaże się w przyszłym tygodniu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel E6750 Core 2 Duo 2.66 GHz / AMD Athlon X2 2.7 GHZ
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: kompatybilna z Direct X 11 (AMD Radeon HD 7770 / NVIDIA GeForce GTX 560 lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 5. Miejsce na dysku: 70 GB (20 GB na BioShock Infinite i po 25 GB na BioShock i Bioshock 2)

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: 3GHz Quad-Core
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: z 2 GB pamięci (ATI Radeon HD 7970 / NVIDIA GeForce GTX 770 lun lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 5. Miejsce na dysku: 80 GB (30 GB na BioShock Infinite i po 25 GB na BioShock i Bioshock 2)

Warto przypomnieć, że na PC zremasterowane będą wyłącznie dwie pierwsze części z dodatkami. Komputerowa wersja BioShock Infinite nie zestarzała się bowiem wizualnie i to na niej bazować mają wersje gry wchodzące w skład BioShock: The Collection na konsolach.

Osoby, które posiadają BioShock, BioShock 2 oraz BioShock 2: Minerva’s Den na koncie w serwisie Steam automatycznie dostaną możliwość pobrania ulepszonych wersji. W bazie danych sklepu obie edycje każdej produkcji będą figurowały jako jedna pozycja, ale zachowana zostanie opcja zagrania w pierwowzory.

Bardziej skomplikowanie wyglądać będzie sprawa dla osób, które kupiły te trzy tytuły w innych miejscach. W przypadku BioShock 2 oraz BioShock 2: Minerva’s Den możliwa będzie aktywacja ich w Steam za pomocą kluczy, które wykorzystywane były do ich aktywacji w Games for Windows Live. Natomiast posiadacze pudełkowego pierwszego BioShocka będą musieli przesłać działowi obsługi klienta 2K Games informacje o swoim koncie na Steam oraz jakiś dowód zakupu, np. skan paragonu lub kopię emaila potwierdzającego zakup ze sklepu internetowego.

Przypomnijmy, że w Europie BioShock: The Collection zadebiutuje 16 września, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

 1. Oficjalna strona serii